Páteční zprávy z OG

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

pracovní týden se opět chýlí ke konci, zároveň tím končí netradiční zářijové tropické teploty. Jasná obloha a přes třicet stupňů po celý týden se naposledy v Babicích odehrálo před mnoha lety, ale takto trvale teplou polovinu září jsme tu snad ještě nezažili.

Možná také proto bylo pondělní ranní assembly výjimečně venku na trávě. Druhým důvodem byl pochopitelně samotný obsah, ukázka ragbyové techniky. Jistě víte, že OG spolupracuje s SK Rugby Babice, tam také trénuje řada našich studentů a sklízí veliké úspěchy na turnajích různých věkových kategorií. Do Babic u Říčan jsme tedy přenesli nejen kolejní školu britského typu, ale pomáháme též rozvíjet i tradiční ostrovní sport.

V úterý do OG opět zavítal známý a úspěšný český fotograf Karel Cudlín, aby se svobodně devět hodin toulal areálem školy, navštěvoval hodiny v učebnách, divadle, knihovně, na sportovištích a vytvořil nám aktuální sérii fotografií ze života naší školy. Už se na ni moc těšíme. Pan Cudlín vyzdvihl mimořádně pozitivní atmosféru školy a jeho doprovod navíc dodal, že měli pocit, jakoby se ocitli v jiném světě. Ve světě mladých, slušných, milých lidí, kteří si zachovávají naprostou přirozenost, ačkoliv okolo nich běhá fotograf a cvaká spoušť.

Tento týden začaly odpolední aktivity, kroužky a kluby. Je jich opět několik desítek, osobně jsem mnohé odpoledne navštívil, je opravdu radost sledovat pohyb a cvrkot ve všech koutech našeho kampusu. Čtvrteční ranní assembly starších studentů věnovala kolegyně Pospíšil divadlu a muzikálu. Jako vždy v jejím podání to bylo poutavé a zajímavé.

Minulý čtvrtek koleje zorganizovaly sportovní den, tento se konala stará česká klasika, táborák, buřty a pozorování jasného hvězdného nebe. Kolegové jistě dodají fotografie z obou akcí, které pak naleznete na webu a facebooku. Tam též najdete informaci o zahájení 21. ročníku Debatní ligy, soutěže, ve které jsme dlouhodobě extrémně úspěšní. Do OG tak o víkendu zavítá téměř stovka debatujících z celé České republiky. A když už jsme u tohoto typu akcí a soutěží, gratulace patří Václavovi ze septimy za cenu nejlepšího delegáta na diplomatickém summitu v Plzni. Na FB je též informace o online kurzech amerických univerzit a středních škol, organizovaných Centrem pro talentovanou mládež, kam se také hlásí někteří naši studenti.

Týden byl pochopitelně nabitý standardní výukou, vše běží v plném rozsahu, pilně se pracuje a studuje.

Na závěr bych rád popřál všem našim letošním absolventům úspěšné vkročení do univerzitního studia, mnozí z nich mají za sebou první týden, ostatní to čeká za chvilku. Tak ať se Vám daří, občas si na nás vzpomeňte a napište, jak se Vám vede.

Osvěžující víkend s trochou vláhy Vám přeje

Petr Chára