Páteční zprávy z OPEN GATE

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

z téměř jarních Babic dnes mimořádně stručný pozdrav.
Je konec pololetí, čeká nás odpoledne pedagogická rada, vyhodnocujeme známky, připravujeme podklady, vybíráme studenty, kteří dostanou mimořádné ocenění, též studenty, kterým bude nabídnuta pomocná ruka a podpora. Veškerou statistiku přineseme příští týden, celkově jsou předpokládané výsledky tradičně vynikající a drtivá většina studentů bude mít z vysvědčení opravdu velikou radost. Tu radost samozřejmě máme i my, pedagogové, a budete ji mít jistě i vy doma. Tedy předčasná velká gratulace!!!
Dnes bych zmínil jen dvě události. První z nich bylo pondělní assembly, host Tomáš Slavata (http://tomasslavata.cz/kdo-je-tomas-slavata ) nás svým téměř neuvěřitelným životním příběhem doslova přikoval k židlím a svojí životní cestou, vůlí a nadšením zanechal opravdu mimořádně hluboký dojem. Za sebe mohu upřímně říci, že ačkoliv je můj osobní i pracovní život plně uspokojující, radost a štěstí přinášející, dostal jsem silný impuls pustit se do dalších nevyzkoušených vod, stále na sobě pracovat, prohlubovat své znalosti a rozvíjet se, i když jsem již ve věku "středním", a jsem si jist, že pro naše "mládí" to byla další skvělá motivace.
Minule jsem zde zmiňoval a oceňoval Sofii a z reakcí na FB je vidět, že Vás to mnohé zaujalo, to je skvělé, díky! Dnes Vám tedy dám další příležitost, další skvělý talent neskrývá Lauren Muldoon z kvinty, která úspěšně složila náročné mezinárodní zkoušky ABRSM ((Associated Board of the Royal School of Music) ve hře na klavír a z hudební teorie. Tato zkouška je určena mimořádně nadaným studentům a řada univerzit ji uznává při udělování stipendia. Další velká gratulace!
Pro dnešek tedy tyto tři potěšující odstavce a více zase za týden, resp. již za šest dní, ve čtvrtek.
Měj se fajn a užijte si víkend.
Za OG
Petr Chára