Páteční zprávy z OPEN GATE

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

končí mimořádně chladný, větrný a deštivý týden a s vírou ve zlepšení počasí přicházejí pravidelné zprávy.

Pondělní ranní assembly věnoval kolega Chytrý zajímavému zamyšlení nad vztahem chytrosti a moudrosti, čtvrteční pro změnu kolega Tomášek tématu marketingu kontroverzních historických osobností a událostí. Vše bylo doprovázeno online dotazníkem pro studenty, který byl na konci představen a vyhodnocen. Pikantní téma a technologicky podnětný přístup. Děkujeme!

Tento týden probíhal ve většině ročníků standardně, pouze kvinty měly mimořádný program. V pondělí se konal celodenní projekt k tématu expedic v rámci programu The Duke of Edinburgh´s Award. Probíralo se mj. chování v přírodě, vybavení pro venkovní pobyt, práce s mapou, zdravověda, nejrůznější tipy a triky pro zdárné přežití. Ve středu a ve čtvrtek měli kvintáni projekt společenských věd, tentokrát zaměřený zejména na psychologii. Kvinta A navíc ve středu vyrazila do divadla a na literární exkurzi do Prahy.

Naše škola se opět může pochlubit dalším mimořádným úspěchem našich studentů. Proběhlo 22. celonárodní finále Debatní ligy a vítězem v české části se stal tým ve složení Thea Kratochvílová, Adam Polánek, Václav Loula, Natan Kratochvíla z OG a student z gymnázia Elišky Krásnohorské. Ohromný úspěch, gratulujeme! Ve finále anglické části skvělé druhé místo obsadili Alex Carr a Viktor Říha společně se dvěma studenty z Mensa gymnázia. Samozřejmě též mimořádný úspěch, opět velká gratulace! Všichni tito studenti se zařadili do plejády předchozích debatních reprezentantů OG a jejich vynikajících výsledků v posledních deseti letech.

Našim studentům se daří též v dalších soutěžích, o matematice si můžete přečíst zde.

Oktaváni měli tento týden poslední příležitost k závěrečnému opakování, dnes odpoledne začínají mezinárodní maturity IB prvním testem z předmětu Global Politics, pokračování je hned v pondělí (ano, i na státní svátek!), kdy bude test z Biology a odpoledne bude pokračovat předmět GP. V úterý a ve středu se k IB zkouškám přidá maturita česká, takže např. studenti, kteří absolvují předmět Economics na vyšší úrovni budou mít v úterý zkoušek (testů) celkem pět! Začínají v 6.45 a v 17.30. Mimořádná zátěž pro mimořádné studenty. Držíme jim všem palce!

Do svého finále dospěla též florbalová liga OG, gratulujeme „Klisničkám“ a vše podstatné si můžete přečíst zde.

Vzhledem k počasí byly bohužel odloženy dvě velké kolejní akce, Den země a Čarodějnice, ale nebojte se, budou se konat v náhradním termínu.

A nyní již k důležité zprávě pro uchazeče o studium na gymnáziu OG.

Dnes byly škole CERMATEM zpřístupněny výsledky jednotných přijímacích zkoušek .

Komise vyhodnotila všechna kritéria přijímacího řízení a rozhodla o přijatých studentech do prim pro školní rok 2017/2018 dnes odpoledne. Výsledky najdete zde: www.opengate.cz/cs/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni-na-gymnazium.

Všem teplejší, slunnější a pohodový prodloužený víkend přeje za OG

Petr Chára