Plavecko-běžecký pohár v Čelákovicích

Taky jste byli rádi, že jste uběhli Run and Help? Dalo Vám to zabrat? Myslím si, že pro ty, kteří běželi víc než 4 km, to byla docela fuška. Já jsem teda měla po Run and Help dost. Bolely mě nohy a určitě jsem nebyla jediná. Další den ale mě a dalších sedm studentů čekal plavecko-běžecký pohár v Čelákovicích. Této disciplíně se říká duatlon. Je to sport, ve kterém nejdříve plavete a potom běžíte. V našem případě jsme plavali 100 m a běželi 1 000 m. Ráno v 7:55 jsme odjeli ve školních teplákových soupravách mikrobusem. Po příjezdu jsme se převlékli do plavek a čekali jsme, až na naši kategorii přijde řada. Postupně nervozita stoupala, ale nakonec nás vysvobodila výzva k přípravě na plavecký závod. V mladší kategorii, plavající jako první, naši školu reprezentovaly Rozálie Chovancová (13. místo), Karola Sušanková (5.) a Stella Rundová (4.). Ze starší kategorie pro tercii až kvartu Šárka Neumanová (1.), Andrea Pokorná (6.), Antonie Unruhová (4.), Eliáš Unruh (8.) a Matyáš Louda (13.).

Po doplavání mnohé opravdu přemohl pocit vyčerpání. Před námi byl ale ještě kilometrový běh. Mezi plaváním a během byla naštěstí hodinová pauza, při které se dalo odpočinout. Měla jsem z toho kilometru přede mnou trochu strach, ale nakonec to dobře dopadlo. Šárka Neumanová se dokonce umístila na prvním místě, čímž si zasloužila postup do krajského kola! Ostatní si ale také vedli skvěle.

Mě to moc bavilo a doufám, že tam příští rok znovu pojedu, protože jsem poznala spoustu nových lidí a zasportovala si.