​Play-off FLOGu odstartovalo

Suverén základní části našel potřetí v sezóně svého přemožitele. KappaSpar prohrál s Buldogs 5:2. Favorité hráli bez Prokeše, ale přesto vstoupili do zápasu bez bázně a hany. První velkou šanci sice spálili buldoci, ale pak sebral mladšímu Lukovi míček Kašpar a po sólu přes půl hřiště procedil míček postojem Hošťálka. Kapašpárci měli míček víc na holích, buldoci hrozili zejména z brejků. Po sérii neodpískaných zákroků rozhodčí přeci jen foukli do píšťalky a vyloučili Archalouse. Ten si na trestné dlouho nepobyl. Poráč našel dlouhým výhozem Valeše a ten nedal gólmanovi šanci. To byl impuls, který probral klimbající buldoky. Vrhli se do útoku, byli rychlí a důrazní. Nejprve se z dorážky radoval Mikulanda, o chviličku později fatálně namazal Kuliš mladému Lukovi a bylo srovnáno. Ke konci třetiny týž hráč z volného úderu obstřelil zeď a trefil krásně vingl. Jestli chtěli kapašpárci ve druhé třetině se zápasem něco udělat, vzali to za špatný konec. Buldoci je zatlačili do hluboké defenzívy a Poráč měl spoustu práce. Jen díky jemu se drželo skóre na nejtěsnějším rozdílu. Navíc se za vysokou hůl nechal vyloučit Týc a bylo zle. Přesilovku po pár vteřinách využil Luka jr. Skóre 4:2 po dvou třetinách bylo ještě milosrdné. Ve třetí periodě se buldoci zatáhli do obrany a čekali na brejky. Tím pádem se hra vyrovnala, ale kapašpárci bušili do plných. Duo jejich klíčových útočníků mlelo z posledního a obrana jim příliš s rozehrávkou nepomohla. Naopak buldoci hráli to, co potřebovali. Drželi svého soupeře v bezpečné vzdálenosti od Hošťálka a do otevřené obrany podnikali smrtící brejky. Jeden z nich proměnil nikdo jiný než Luka mladší. Protože závěrečný tlak červených branku nepřinesl, Buldogs si do semifinálové odvety odnesli solidní tříbrankový náskok.

KappaSpar – Buldogs 2:5

Třetiny 2:3, 0:1, 0:1; góly Kašpar, Valeš – O. Luka 4, Mikulanda; střely 17 – 37; hvězdy zápasu: 1. O. Luka, 2. Mikulanda, 3. Kašpar

Ve druhém zápase si vysoce favorizovaní Half-Wit Hoši měli snadno poradit s Klauzovými Santy. Sebevědomí bylo na místě, v sezóně je dvakrát rozdrtili 6:0 a 10:2. A úvod nasvědčoval tomu, že i dnes večer tomu bude nejinak. Hrabal po minutě hry našel křížem Nováka a ten zakončoval do prázdné. Santové udělali oproti základní části jednu změnu v sestavě. Plešák se z obrany posunul do útoku a jeho úlohu defenzívního štítu převzal Klauz. Vyplatilo se. Santové byli pohyblivější a efektivnější v koncovce. Na ránu Kopřivy Knížek ještě stačil, ale na dorážku Plešáka byl už krátký. Rovnovážný stav však moc dlouho nevydržel. Po straně utekl Kubíček, jeho první ránu gólman ještě ztlumil, jenže na dorážku byl již krátký. Nestává se často, aby klíčová situace utkání nastala už v úvodní třetině. Já jsem přesvědčen, že tentokrát k tomu došlo. Další sólo Kubíčka totiž fantastickým zákrokem zneškodnil Jersenský. Kubíček neudělal nic špatně, naznačil střelu, položil si gólmana a obhodil ho, ale ten na poslední chvíli nohou míček vykopl. Svému týmu dodal sebevědomí, naopak elitnímu střelci hochů ho značně nahlodal. Ve druhé třetině byli santíci běhavější a nebezpečnější. A dočkali se zaslouženého vyrovnání, když Knížkovi propadla lehká Kopřivova střela. Hoši se vrhli do útoku, Kubíček ale spálil několik dobrých šancí, a když už Jersenského překonal, zastavila se jeho střela na tyči. Z protiútoku našel Hladík krosovou přihrávkou parádně Česneka, kterému nezbylo než hezky poděkovat a pověsit míček do poloprázdné kasy. Úvod třetí části hry vyšel skvěle hochům. Haltmar uvolnil Hrabala, který si s Jersenským zahrál známé „pocem – kam deš?“ a vyrovnal. V celé třetí třetině se hrál senzační florbal, dobré brankové příležitosti byly na obou stranách, ale oba gólmani už žádnou gólovou radost nepřipustili. Do odvety půjdou tedy klauzici a hoši s vyrovnanými šancemi.

Half-Wit Hoši – Santové 3:3

Třetiny 2:1, 0:2, 1:0; góly Novák, Kubíček, Hrabal – Plešák, Kopřiva, Česnek; střely 16 – 19; hvězdy utkání: 1. Jersenský, 2. Hrabal, 3. Klauz

Aktualizované statistiky si prohlédněte tady.