Pokračoval 15. ročník FLOGu

V prvním mači na sebe narazily neporažené padevítky a Fidlovy děti. Je třeba říct, že v tomto zápase si přišli na své příznivci defenzivního florbalu, dominovaly obrany a ofenzivní esa obou týmů si vybrala svůj hluchý den. V úvodním poločase bylo střel i šancí jako šafránu, ty úplně největší zahodil Valeš. Nejprve trestuhodně naložil s nařízeným trestným střílením po nedovoleném bránění Witta a minutku před koncem celého zápasu za nerozhodného stavu dostal výbornou přihrávku za obranu, ale padající list poslal nad horní tyč. Ale abychom byli féroví: Valeš už dojížděl na rezervu, za celý zápas toho oběhal spoustu v útoku i obraně. Ani Kubíčkovi na druhé straně se nedařilo nakopnout turbo, snad za to mohla přecházená nemoc, kvůli které váhal, zda vůbec do zápasu naskočí. Góly začaly padat až v druhé půli, ale žádné brankové hody se navzdory přesilovce po nedovoleném bránění Paštiky nekonaly. Modré padevítky sice hned v úvodu druhé půlky řádně přitlačily na pilu, avšak Jersenský byl k nepřekonání. Zapadla za něj až vlastním obráncem přizvednutá rána Šindeláře, která stanovila konečné skóre zápasu. Úvodní trefu svého týmu obstaral minutu předtím po hezkém pasu Kubíčka Kopřiva. To bylo, co se gólů týče, vážně vše, dělba bodů utkání slušela.

Padevět – Fidlovy děti 1:1 (0:0)

Branky: Šindelář – Kopřiva; střely 21 – 24; přesilovky 0:1, bez využití; hvězdy zápasu 1. Jersenský, 2. Valeš, 3. Kopřiva

Ve druhém utkání proti sobě nastoupila dvě mužstva - Akademický klub nepřesné přihrávky a Divoký banány. Oba celky si nutně potřebovaly vylepšit svoji pozici v tabulce a soudě podle obědového vzájemného hecování kapitánů se schylovalo k urputnému mači. Hrstka neplatících diváků však byla svědkem dvou rozdílných poločasů.

V první půli dostáli akademici svému jménu a mnoha nepřesnostmi věnovali banánům příležitosti, kterých nešlo nevyužít. Z nich těžili nejprve Ledvinka, poté Fronc a nakonec Janovský. Stav 3:0 vydržel až do přestávky a vypadalo to, že si celek ve žlutých dresech pohodlně dokráčí za prvním vítězstvím v sezóně. Jenže…

Zatímco banáni o poločasu v poklidu dojídali svého maskota Chiquitu, na druhé straně si vzal slovo kapitán Černovous a svůj tým důkladně vyfénoval. Hřejivá slova si jeho svěřenci vzali k srdci a po změně stran vyběhlo na palubovku úplně jiné mužstvo. Hráči týmu nesoucího název oblíbeného tropického ovoce, vědomi si svého náskoku, se snažili profesorsky uhájit vedení, což se jim brzy vymstilo. Propadali ve středu obrany a gólmanka Votlučková postupně lovila míček ze své kasy, nejprve po výstavní trefě Kašpara a poté po hattricku pytláka Říhy. Divoký banány v zoufalé snaze zabránit obratu vrhly všechny síly do útoku a 30 vteřin před závěrečnou sirénou docílil kýženého vyrovnání na konečných 4:4 Ledvinka. Na obou stranách byly k vidění také dva samostatné nájezdy, ale jak Garbini, tak Fronc nechali vyniknout oběma gólmankám, Votlučkové i Chovancové. Obě mužstva si z tohoto utkání odnášejí po zaslouženém a tvrdě vybojovaném jednom bodu.

Akademický klub pomalé přihrávky – Divoký banány 4:4 (0:3)

Branky: Říha 3, Kašpar – Ledvinka 2, Fronc, Janovský; střely 23 – 26; přesilovky 1:0, bez využití; hvězdy zápasu 1. Ledvinka, 2. Říha, 3. Zahradník

Zde si prohlédněte statistiky, příští týden si liga vybírá kvůli halloweenské piškotéce volno.