na množstvie nehleďte,

pána svého v srdci mějte,

proň a s ním bojujte

a před nepřátely neutiekajte!

Zní vám to povědomě? Ne? Říká vám něco Jistebnický kancionál? Stále ne? A „Ktož jsú boží bojovníci“? Tato husitská píseň, konkrétně tato sloka, se mohla vybavit plynařům při nástupu družstev na hrací palubovku. Jejich tým totiž neměl nikoho na střídačce, zato Santové mohli měnit hned tři hráče. I přesto, že plynaři postrádali své největší opory, a to jak do výšky – Michalika, tak i co se florbalového umu týče – Vu, nebylo to na hřišti vůbec znát. Santové, kteří potřebovali bezpodmínečně vyhrát, sváděli s plynaři od první minuty vyrovnaný boj. Nicméně po krásné individuální akci Garbiniho zpoza branky a přesnou střelou do pravého horního rohu Jersenského svatyně se Na plný plyn ujali vedení 1:0. Skóre do konce první třetiny zůstalo nezměněno. Nervozita v Klauzově týmu byla značná, jelikož prohra znamenala jejich derniéru v letošním FLOGu. V podobném duchu probíhala i druhá třetina, ve které se však skóre měnilo hned třikrát. Dvakrát se prosadili santové, kdežto plynaři zaznamenali jen jeden úspěšný zásah.A to si plynaři zahráli i přesilovku, když hlavní santa Klauz zasáhl míček po výhozu brankáře hlavou. „Dvě minuty nekompromisně!“ zahlásil hlavní rozhodčí Tomáš Hošťálek. Přesilovka se však plynařům vůbec nevyvedla a skóre tak zůstalo nezměněno. Po druhé desetiminutovce svítil na tabuli stav 2:2. O tom, zda hoši z Klauzovy dílničky, jejíž logo slibuje plný pytel gólů, budou mít šanci svůj um předvést v play-off, měla rozhodnout poslední třetina. Na plynařích byla po dvaceti minutách bez možnosti střídání znát únava, jenže vítězství Santům jen takdarovat nechtěli. Závěrečná třetina se nesla ve znamení dvou vyloučení na straně plynařů. V posledních vteřinách zápasu Paštika neukočíroval své jednání, zřejmě z důvodu prohry, a mrštil holí, za což si vykoledoval dvě minuty. „Zlatý“ gól před půlí třetiny si totiž připsal Plešák, první hvězda zápasu a zároveň nejzkušenější hráč Santů.

Santové – Na plný plyn 3:2

Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0; střely: 15 – 7; góly: Plešák 2, Česnek – Garbini, Bureš; hvězdy utkání: 1. Plešák, 2. Garbini, 3. Šindelář

Aktualizované statistiky si prohlédněte zde.