​Pokračoval FLOG

Poslední říjnový hrací den vidělo početné publikum mraky gólů. V prvním utkání jich padlo hned dvanáct, ale velká zábava to nebyla. Loudiví museli dát Steklou při absenci Theuera do brány, a navíc postrádali i klíčového hráče do ofenzívy, Valeše. Po prvních třech akcích zápasu bylo hotovo. Všechny byly podle jednoho kopyta: Kubíček, nebo Garbini vyhrávají buly dopředu, prolétnou statující obranou, oblafnou nezkušenou gólmanku a dávají do prázdné. Kubíček na palubovce řádil jako černá ruka a sázel jednu branku za druhou. Nezkušená obrana bloudivcůnedokázala najít recept na to, jak ho zastavit. Na druhé straně z ojedinělých brejků nebezpečně hrozil zejména Šindelář, který také zaznamenal přesilovkovou ranou do horního rohu první čestný úspěch svého týmu. V druhé půli na něj navázal Vostoupal, byť jeho propagační střele notně pomohl za záda vlastního gólmana Fedorov. Ale to byly jen ojedinělé vlaštovky, které jaro neudělaly. Na palubovce až do konce jednoznačně vládli fialoví.

Kumíčci – Loudaví a Steklý 10:2 (6:1)

Branky: Kubíček 7, Garbini 2, Týc – Šindelář, Vostopal; přesilovky: 1 - 1; využití: 1 - 1; střely: 20 - 7; hvězdy: 1. Kubíček, 2. Garbini, 3. Šindelář

V druhém zápase padlo také hodně gólů, ale tento mač byl o moc zajímavější. Jelitanastoupila pouze s pěti hráči v poli, na druhé straně Poráče v brance zastoupila Votlučková. Také tady padl hned z první akce gól. Mladší Mikulanda prosvištěl obranou soupeře a našel skupinu v postoji nezkušené gólmanky. Za chvíli bylo ale vyrovnáno! Schneider došťouchal míček zpoza brány za čáru. Ale jelita měla opět rychlou odpověď. Tentokrát se krásnou ránou do horního rohu prosadil Červený. Silničáři zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a začali tavit obranu soupeře jako kotel téru. Vyrovnání se dočkali zásluhou Kopřivy. Začátek druhé půle rozhodl o osudu zápasu. Útočníci susky byli před brankovištěm dostatečně důrazní a díky Poráčovi, Kopřivovi a Schneiderovi zvýraznili brankový rozdíl ve prospěch svého týmu. V následujících minutách vrhla jelita všechny síly do útoku, zvláště neúnavný Mikulanda pěkně motal hlavy obraně silničářůa Ledvinkovi se díky vytrvalému tlaku podařilo nenápadnou střelou snížit. Otevřených okének v soupeřově obraně silničáři využívali k smrtícím kontrům, ale Chovancová svůj tým držela parádními zákroky. Mrskala sebou v brankovišti jako kapr ve vypuštěné vaně a odvážně čapala i Haltmarovy štípavky. O osudu zápasu asi rozhodla dvě trestná střílení: zatímco Poráč vymíchal Rózinu a dával do prázdné, Mikulanda si na Báru nepřišel.

Správa a údržba silnic Středočeského kraje – Jelita 7:3 (2:2)Branky: Schneider 3, Kopřiva 2, Poráč 2 – Mikulanda, Červený, Ledvinka; střely: 20 – 18; hvězdy: 1. Kopřiva, 2. Poráč, 3. D. Mikulanda