Pokračovala florbalová liga

Ve čtvrtek večer viděli diváci spoustu gólů, ale žádné drama.

V prvním zápase Loudaví a Steklí zpevnili svou obranu a byli v první půli svému soupeři vyrovnaným soupeřem. Faraónům se vyrovnali v pohybu a dobře pokrývali duo Hošťálek - Hladík. Udělali jen jednu chybu, když nepokryli prvně jmenovaného u mantinelu, a ten své dvojče vyzval k ráně do prázdné. L&S svého soupeře dokázali přitlačit a ke konci poločasu si dokonce vykoledovali faul. Přesilovka se jim ale moc nevyvedla. V její druhé části po pauze nechali utéct Hošťálka, který chladnokrevně zavěsil. Následující dlouhé minuty zcela patřily bloudivcům. Snad osm minut mačkali svého soupeře jako poslední citrón při chřipkové epidemii a Jersenskému utěšeně přibývaly zákroky. Tutovky měla Steklá, mladší Louda a samozřejmě Valeš, ale míček do brány ne a ne dopravit. Když už to vypadalo, že branka je na spadnutí, udeřilo na druhé straně. Hošťálek v brejku dva na jednoho nádherně našel čepel Hladíkovu a ten přišpendlil svoji střelu pod horní tyč. A bylo hotovo. Kdyby to náhodou nebylo někomu jasné, tak tečku za utkáním udělal po hezké stahovačce opět Hladík.

AlCuPHO – Loudaví a Steklí 4:0 (1:0)

Branky: Hladík 3, J. Hošťálek; střely: 17 – 17; hvězdy 1. Hošťálek, 2. Hladík, 3. Jersenský

Ve druhém zápase si dosud neporažení kumíčci smlsli na jelitech. Jelita neměla opět nikoho na střídání, ale podala velmi sympatický výkon. Všech pět běžců dohromady zaběhlo možná víc než půlmaratón, ale v takřka sprinterském tempu. No, v druhé půli už to bylo znát. A navíc jim to prostě nelepí. Dokázali si hezky přihrávat, ale Hošťálka se jim překonat nepodařilo. Jejich soupeřům stačilo vlastně málo: dostat míček na Kubíčka, který přeběhne hřiště a dá gól. Žádná hezká kombinace v podání fialových k vidění nebyla. Prostě účelný florbal. Navíc měli kumíčcii nehoráznou kliku. Dvakrát doráželi volný míček z brankoviště a několikrát doskákal tečovaný balónek buď na Kubíčka, nebo Garbiniho.

Jelita – Kumíčci 0:7 (0:4)

Branky: Kubíček 4, Garbini 3; střely 9:15; hvězdy 1. Garbini, 2. Kubíček, 3. Hošťálek