Pravidelné zprávy z gymnázia

Dobré odpoledne všem čtenářům našich pátečních zpráv,

po týdnu se s informacemi vracím zpět na půdu naší školy a nemohu začít jinak než kratičkým ohlédnutím za včerejším Blue Van festivalem. Začátek se sice kvůli dešti o dvacet minut opozdil, ale to byl naštěstí jediný problém. Po zbytek odpoledne a večera nám počasí přálo a já jsem se jako obvykle nestačil divit, kolik talentovaných hudebníků a tanečníků mezi našimi studenty, ale i učiteli máme. Děkuji všem vystupujícím, organizátorům a návštěvníkům, společně jsme prožili další nezapomenutelné odpoledne.

O den dříve bylo živo v okolí školního areálu. Každoročně sekáme louku za výběhy koní a vzhledem k tomu, že tam často hledají útočiště mláďata zejména srnčí zvěře, zorganizovali zaměstnanci provozu společně s našimi studenty a pedagogy akci, jejímž cílem bylo louku před sečí projít a schovaná mláďata odtud vyhnat nebo je po dobu seče umístit do bezpečných přepravek. Děkuji všem zúčastněným, kteří se ve středu před vyučováním nezdráhali brodit vysokou mokrou trávou, aby případně zachránili zvířatům život. Jsem rád, že ohleduplnost k životnímu prostředí pro nás není jen prázdné slovo, ale umíme ho podpořit i konkrétními činy.

Na konci května proběhlo v našem divadle rozloučení s oktavány, během slavnostní ceremonie jsme jim předali maturitní vysvědčení. Tradičně se jednalo o velmi dojemný okamžik. Vzpomínkové video bylo doplněno velmi zábavnými a trefnými projevy třídních učitelů, nechyběl děkovný proslov našich maturantů, slavnostní přípitek, závěrečný raut ani neformální setkání s učiteli, vychovateli i mladšími studenty před divadlem. Milí maturanti, bylo nám tady s Vámi skvěle. Věřím, že něco krásného pro Vás minulý týden skončilo proto, aby něco ještě lepšího mohlo začít.

Z úspěchů našich studentů vyberu v tomto týdnu dva, a to z naprosto odlišných oblastí. Tou první se tak trochu vrátím ke včerejšímu festivalu. O týden dříve proběhla pěvecká soutěž Bubble Star, ve které se hned tři naši studenti dostali do první desítky. Druhá byla Rebeka Míkovcová, třetí Fred Bawia a devátá Jasmína Adamcová. Chcete-li se podívat na fotografie, najdete je společně s krátkou reportáží na tomto odkaze . Druhý úspěch se týká Ekonomické olympiády, kde se do celostátního finále probojovali Robert Šatera, František Jemelka a Dan Strnad. Všem třem budeme v pátek 21. 6. držet palce.

Konec školního roku je již poměrně blízko – i když pro někoho možná ještě nesnesitelně daleko. Každopádně bych rád připomněl organizaci posledních dvou týdnů. Podle rozvrhu se učíme až do pondělí 17. 6. V úterý 18. 6. bude většina dne patřit jubilejnímu ročníku akce Run and Help. Ve středu 19. 6. se ještě naposledy vrátíme k výuce. Ve čtvrtek 20. 6. si společně zkusíme sportovní a dovednostní aktivity pod taktovkou našich tělocvikářů a na pátek přichystali naši angličtí kolegové akci s názvem Trading Game. V posledním červnovém týdnu jedou všechny třídy (s výjimkou septim) od pondělí do středy na třídní výlet, ve čtvrtek budeme předávat studentům vysvědčení a výuka bude končit obědem. V pátek 28. 6. bude škola pro zájemce otevřena do oběda. Ti, kdo přijdou, budou moci strávit dopoledne různorodými aktivitami, například deskovými hrami.

Přeji Vám všem příjemný víkend a doporučuji, abyste si udělali alespoň chvíli času na pročtení dalšího výtisku školního časopisu STUDENT. Najdete v něm netradičně nejen dva rozhovory (s pány Halamáskem a Šimoňákem), ale také jedinečnou přílohu ABSOLVENT.

Luděk Michalik