​Předposledním dějstvím pokračoval FLOG

Knížkovi hoši nastoupili bez zraněného Kubíčka, jinak však v plné sestavě. Kapašpárci měli sice v bráně uzdraveného Poráče, ale jinak jen jednoho hráče na střídání. A protože hrál Kárník i Kašpar a v poli může být jen jeden dospělý, zbývající čtyři stateční nestřídali vůbec. Prokeš, Valeš, Fedorov a Kolomazníková skutečně za celý zápas neslezli z hřiště, ale v první třetině to nebylo moc znát. Kapašpárci měli lepší pohyb, hýřili nápady a svého soupeře přehrávali. Hoši byli v útoku bezzubí, ale přesto šli do vedení, když nenápadná Hošťálkova střela od mantinelu propadla do sítě. Po chvilce srovnal Fedorov, když uklidil k tyči krosovou přihrávku Prokeše. Ve druhé třetině se obraz hry změnil. Hoši se odvážně tlačili do útoku, ale hlavně častěji zaměstnávali Poráče. Na kapašpárských byla vidět únava, ale i oni měli své šance. V největší selhal osamocený Fedorov, hned z protiútoku zklamal v obrovské šanci Hrabal a z dorážek vyčapal Poráč i Haltmara s Hošťálkem. Když už to vypadalo, že kapašpárci udrží skóre do druhé pauzy nerozhodné, přiťukl Hrachovec z volného úderu Hrabalovi a ten obstřelil zeď k tyči. Ve třetí třetině se hrál asi nejvyrovnanější florbal. Skóre srovnal svým dvacátým gólem v sezóně po sólu přes půl hřiště Prokeš. Hoši se snažili strhnout zápas na svou stranu, ale kapašpárci s vypětím všech sil odolávali. Necelé dvě minuty před koncem si vzal starý lišák Knížek time-out k poradě a vyplatilo se. Hrabal našel z rohu křížem v ideální střelecké pozici mladého Hošťálka a ten necelou minutu a půl před koncem nechytatelnou peckou z jedničky rozvlnil síť za Poráčem. Kapašpárci se vrhli do útoku, ale protože neposedný míček po ráně Valeše zkrotil Knížek na brankové čáře, zasloužil si jeho tým tři body za sladké vítězství nad lídrem soutěže.

KappaSpar – Half-Wit Hoši 2:3

Třetiny 1:1, 0:1, 1:1; góly Fedorov, Prokeš – Hošťálek 2, Hrabal; střely na branku 27 – 28; hvězdy zápasu: 1. Hošťálek, 2. Hrabal, 3. Prokeš

Aktualizované statistiky si prohlédněte zde.