Předvánoční čas v kariérním poradenství

Milí čtenáři, dovolte nám se s Vámi podělit o poslední zprávu tohoto kalendářního roku z oblasti kariérního poradenství.

V uplynulém měsíci jsme měli jako obvykle napilno. Virtuálně jsme se setkali s paní Kateřinou Ženíškovou z agentury Scandinavian Study. Tato schůzka (ostatně jako všechny předchozí, které se konaly u nás ve škole) byla skvělá co do množství informací především o studiu v Dánsku, ale i v dalších severských zemích. Řada studentů projevuje o tuto dříve zapomínanou destinaci nebývalý zájem. Uvědomuje si totiž, že kdysi nejpopulárnější studijní země Evropy, Velká Británie, je po dohodnutých podmínkách Brexitu, který zasáhne i vysokoškolský systém, mimo jejich finanční možnosti. Dánsko se tedy jeví jako vítaná alternativa.

V rámci programu Active students jsme se setkali s našimi aktivními septimány, kteří s nasazením a entusiasmem předávali své zkušenosti svým spolužákům i mladším studentům. Je obdivuhodné, kolika aktivitám se řada našich studentů věnuje i vedle svého náročného IB programu. Děkujeme za sdílení informací, poznatků a postřehů.

Na konci minulého týdne jsme dovršili poslední společnou schůzkou program pro septimy, nyní budou studenti usilovně přemýšlet nad svou budoucí dráhou, abychom se s nimi mohly na přelomu února a března sejít, projít jejich plány a pomoci jim v jejich cestě na vysněným cílem.  

Na závěr bychom Vám rády popřály krásné Vánoce a vše nejlepší v novém roce!