​Reportáž z FLOGu

Santové nemohli počítat s gólmanskou jedničkou, a tak se mezi tři tyče postavil sám vrchní Klauz. Ale ani jejich soupeři nebyli v plné síle, Half-Wit Hoši nastoupili bez Witta, Hrabala a Kolomazníka. Naštěstí Kubíček na palubovce nechyběl, navíc po dvou porážkách svého týmu byl pěkně hladový. První dva góly byly jako přes kopírák: brejk dvou proti jednomu, nahrávka a střela z první pod horní tyč… Hoši na hřišti dominovali, Haltmar zakládal většinu útočných akcí a v útoku neuvěřitelně řádilo duo Kubíček – Hošťálek. Na druhé straně byli nejnebezpečnější mladý Hladík s Česnekem, druhý jmenovaný korigoval průběžný stav na 3:1. O osudu utkání rozhodla zřejmě přesilovka při vyloučení Hanzálka. Hoši ji sice sehráli bídně, víc šancí měli Santové, ale čtyři sekundy před návratem vyloučeného hříšníka plácnul do Haltmarovy přihrávky Kubíček a míček propadl Klauzovi mezi nohama. V druhé třetině santaklausové více tlačili do koncovky, ale vše marno. Nebezpečnější byli jejich soupeři, a kdo jiný než všudybyl Kubíček upravoval na 5:1. V závěrečném dějství se gólově prosadili ještě Hošťálek, Novák, a Kubíček dokonce třikrát! Hoši se mohli radovat z desítky. Diváci si přišli na své, poprvé v sezoně viděli dvouciferný výsledek a plný tucet gólů. Half-Wit Hoši se

zásluhou lepšího skóre posunuli do čela průběžné tabulky.

Half-Wit Hoši – Santové 10:2

Třetiny 4:1, 1:0, 5:1; střely 33:21; góly Kubíček 7, Hošťálek 2, Novák – Česnek 2; hvězdy zápasu: 1. Kubíček, 2. Hošťálek, 3. Česnek

Aktualizované statistiky si prohlédněte tady.