​Reportáž z florbalové ligy

Kvůli silnému dvojbloku svátků Dušičky – Halloween se pravidelný florbalový čtvrtek přesunul na úterý. Half Wit Hoši na plný plyn přejeli Na plný plyn. Ale popořádku.

Na plný plyn vyběhli na palubovku nakonec v plné sestavě, Knížek postrádal Witta a Kubíčka. Na hře to však nebylo znát. Hlavně Ho-Ha-Hra útok řádil v obraně soupeře jako kuna v kurníku. Plynaři měli sice hru ve své moci, hezky kombinovali, ale jakmile přešli půlicí čáru, lehkomyslně se zbavovali míčku a na Knížka vysílali spíš střely plíživé. Po ojedinělém nedorozumění se ve stoprocentní šanci zjevil Garbini, ale tutovku dokonale zazdil. Na druhé straně si Haltmar krásně obhodil Bureše, ale také selhal. Další stoprocentní šanci spálil Hrabal, ale pak už se zelenalo. Rozehrávku zachytil ještě na útočné polovině Hrachovec, nabil Haltmarovi a ten překonal Loulu poprvé. Další brejk zakončil po přihrávce Haltmara Hrabal a bylo to o dva góly. Minutu před první sirénou zahrál vysokou holí Hošťálek a šel si na dvě minuty odpočinout. Plynaři zamkli svého soupeře před Knížkem, ale prostřelit se jim ho nepodařilo. Co se nepovedlo na začátku přesilovky, podařilo se v jejím závěru. Chytrý clonil Knížkovi, zblokoval střelu svých spoluhráčů, ale zády k brankovišti chytře nabil do lepší pozice Garbinimu, který se nemýlil. Michalikovci měli v této fázi opticky víc ze hry, ale tlak to byl jalový. Naopak brejky háčkařů byly velmi nebezpečné. Haltmar ale dnes neměl dobře seštelovaná mířidla, a tak se prosadil Hošťálek, který zachytil rozehrávku soupeře a zkušeně si Loulu vychutnal. Do závěrečné periody vstoupili plynaři s plánem, který jim dokonale vyšel. Garbini vyhrál buly, Bureš po levé straně prosvištěl podél mantinelu, natlačil se před Knížka a… napálil míček do tyče. Naštěstí byl na druhém křídle Ferbr a ten neměl problém uklidit míček do prázdné kasy. Po dalším buly zelení vystupňovali svůj nápor, a tak Knížek reagoval takticky oddechovým časem. Pomohlo to, háčka zpevnila svou obranu a spoléhala na brejky. Ty jim začaly vycházet. Padly po nich tři góly a všechny jako přes kopírák. U všech bylo trio Hošťálek – Haltmar – Hrabal. Scénář byl následující: zachycení rozehrávky na půli, totální vyšachování obrany na jednu nebo dvě nahrávky a osamělý Hošťálek mířící do horní poloviny brány. Ze trojitého direktu se plynaři nevzpamatovali ani při další přesilové hře.

Half Wit Hoši – Na plný plyn 6:2

Třetiny 2:0, 1:1, 3:1, střely 17 – 36, vyloučení 2:0, góly Hošťálek 4, Haltmar, Hrabal – Garbini, Ferbr.