Reportáže FLOGu

V prvním utkání se proti sobě postavila dvě družstva ze dna tabulky a nutno přiznat, že z předvedené hry bylo patrno, proč se nachází na chvostu ligy… Oběma týmům se nedala upřít snaha, nicméně samotné hře cosi chybělo. Hráči Pfffffffff se snažili o kombinační hru, která však postrádala více klidu i přesnější zakončení, ovčáci spoléhali na rychlé a důrazné protiútoky, jež táhli především Kostka s Ferbrem. Oba jmenovaní se také jako první prosadili a nenápadnými střelami poslali svůj tým do vedení 2:0. Péefka odpověděla jednou z mála vydařených akcí, kdy Michalik přesnou křížnou přihrávkou vyzval ke skórování Paštiku, který nadvakrát dotlačil míček do branky. Druhý poločas začal náporem Pfffffffff, nicméně jejich marnost nejlépe dokreslovalo zakončení málokdy vídané situace tři na brankáře: ukvapená střela skončila vysoko nad Hrachovcovou kasou. Nedůrazu v obraně tak využili ovčáci, kteří Ferbrovým gólem z bředbrankového prostoru odskočili na dvougólový rozdíl. Tím však soupeře vyprovokovali k ještě většímu fičáku a po dvou Kunčákových nahrávkách se dvakrát prosadil obrozený střelec Říha. Vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy ovčáci, hrající bez zraněného Hanzálka, definitivně podlehnou mohutnému náporu. Nicméně k údivu všech rozhodl zápas vítězným gólem tři minuty před koncem sváteční střelec Fedorov. Hensl tak odolal tlaku na své odvolání z pozice manažera a dovedl svůj tým k první výhře v sezóně.

Pět ovec hnal před sebou Hrachovec - Pffffffff 4:3 (2:1)

Fedorov, Ferbr 2, Kostka – Paštika, Říha 2

Zlatým hřebem večera měl však být druhý zápas, ve kterém Cipísci toužili zkrotit nezkrotné Klisničky sedlané bleskurychlým Bednářem. Zatímco bandička z Řáholce nastoupila v plné sestavě, Klisničky měly jen jednoho hráče na střídání. Vzhledem k tomu se kobylky směrem dopředu moc neplašily a cipísci projevovali až přílišný respekt před schopnostmi Bednáře. Ten se sice do šancí nedostával, ale na druhé straně si Prokeš s Kubíčkem se soupeřovou defenzívou taky poradit nedokázali. V největší šanci první půle lízla Bednářova střela tyč, u protější brány těsně vingl minul Kašpar. Protože první půle gól nenabídla, moderátor večera označil výkon obou soupeřů za vlažný, což ovšem nebyla pravda, protože nemá smysl pro takřka šachové finesy obou takticky vyspělých týmů. Po siréně se ale diváci konečně dočkali. Poprvé v zápase propadla obrana Cipísků a Bureš precizně zakončil. Za chvilku to bylo už o dva góly, poněvadž táta Rumcajs zastínil vlastnímu gólmanovi výhled, a tak Bednářova rána přesně zapadla do horního rohu kasy. Řáholecká tlupa se vrhla do útoku, ale kobylí obrana v čele se skvěle hrajícím Burešem fungovala skvěle. Na druhé straně se otevírala čím dál tím častěji okénka v obraně a do jednoho z nich vnikl Česnek s Hladíkem, první jmenovaný si položil gólmana a bekhendovou kličkou zasunul děrovaný nesmysl za jeho záda. Nejhezčí akci předvedl Bednář s Burešem, kteří si napříč hřištěm dvakrát vyměnili míček, a druhý jmenovaný z voleje krásně zavěsil. Cipísci toužili alespoň po zkorigování výsledku, ale dočkali se až dvě vteřiny před koncem. Kašpar s Prokešem obrali za brankou o míček Bednáře a Kubíček práci dokonal střelou z první. Ale to bylo vše.

SC Cipísci – Klisničky 1:4 (0:0)