„Salát day“

Ve čtvrtek 13. října se u nás na kolejích zase děly věci – propukl další „day“, tentokrát salátový. Družstva si den předem vylosovala svá soutěžní čísla a recept. Losovalo se z deseti možných kategorií a Vy si při čtení jejich názvů dovolte vybavit chutě a vůni jednotlivých salátů: 

  -Řecký 

  -Okurkový 

  -Tuňákový 

  -Rajčatový s cibulí 

  -Těstovinový 

  -Mrkvový s ananasem 

  -Celerový se šunkou 

  -Krabí 

  -Coleslaw 

  -Cézar 

Protože se tentokrát nezúčastnili zástupci oktávy, zůstal nevyužit salát okurkový a mrkvový, ale porota ve složení Pája Havránková (předsedkyně poroty), Sára Komeštíková, Matyáš Bosák, Saša Fedorov a Michal Hensl věděla, že si nutně musí nechat místo v žaludku, protože ochutnat 8 vzorků a zhodnotit tak nejen jejich vzhled, ale především chuť, vyžaduje plné soustředění a právě alespoň nějaké místo v trávicím traktu. Po opravdu profesionálním, hodinu trvajícím hodnocení se porota rozhodla následovně: 

Kategorie vzhled

1.místo – Kačka Rybníčková a Zuzka Nigrin s Cézar salátem 

2.místo – Tea Vulasová a Thea Kratochvílová se salátem Coleslaw 

3.místo – Laura Říhová, Suren Škardová a Aneta Procházková s Těstovinovým salátem 

Kategorie chuť

1.místo – Kačka Rybníčková a Zuzka Nigrin s Cézar salátem 

2.místo – Kája Kovaříková a Viki Hložková s Tuňákovým salátem 

3.místo – Tea Vulasová a Thea Kratochvílová se salátem Coleslaw 

Skepse účastníků, zda někdo jejich výsledky snažení vůbec ochutná, byla rozptýlena úderem 20,00 hodiny, kdy se po vyhlášení výsledků všichni přítomní vrhli na saláty a ty v mžiku zmizely. Pravda, pár zbytků se našlo, ale druhého dne už po nich nebylo ani památky. Co snad vydrží, je chuť vařit, bavit se a zkoušet nové věci. 

Foto ZDE

Draga Čermáková