​Středoškolský atletický pohár - Stará Boleslav

V úterý 25. 9. 2018 osmičlenné chlapecké družstvo ve složení Filip Hlavinka, Jan Hrebík, Vojtěch Kolomazník, Martin Kubíček, Michal Medek, Michal Míšek, Filip Sekerka a Bronislav Theuer reprezentovalo OG ve středoškolském atletickém poháru (SAP), který se konal na stadionu Emila Zátopka v Houštce. V minulých dnech jsme si párkrát zkusili start ze startovních bloků, vrhnout koulí, skočit do výšky i dálky a štafetovou předávku. Díky tomu jsme byli připraveni na to, co nás tento den čekalo. V úterý ráno jsme se ihned po snídani sešli s panem Klauzem před kabinetem tělocviku, přesunuli se do “Žabky” a vydali se na cestu. Do místa dění jsme dorazili krátce po deváté. Jak se patří, řádně jsme se rozcvičili. První disciplínou, které se někteří z nás zúčastnili, byl sprint na 60m. Nejlépe se umístil Jan Hrebík, a to na šestém místě v čase 7,81 s. V běhu na 1500 metrů se umístil Martin Kubíček na 4. místě (05:01,93), hned za ním Filip Sekerka (05:08,04). Nejlepší výkon z našich atletů předvedl již zmiňovaný Honza Hrebík, který skočil do výšky 1,72 m, za což získal třetí místo. Pomyslnou bramborovou medaili ve stejné disciplíně dostal Michal Medek za výkon 1,68 m. Náš den byl zakončen štafetou na 4 × 200 m. K tomu se přičetly body za další, menší, neméně důležité výkony ostatních studentů a náš tým se umístil na bronzovém, tedy třetím místě. “Domů” jsme se vrátili s medailemi, pohárem a diplomem. Už nyní se nemůžeme dočkat dalšího ročníku SAP, kde znovu změříme naše síly s ostatními studenty - atlety...