Studenti z OPEN GATE slavili vítězství v prestižní matematické soutěži

V pátek 6. 12. proběhla na půdě pražské Matematicko-fyzikální fakulty UK matematická soutěž družstev s originálním názvem MaSo. Jednalo se o soutěž základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií, ve které týmy tvořili vždy čtyři studenti. Naši školu reprezentovali Mikuláš Plešák, Johan Rott, Jan Kačenka a Václav Trpišovský. Vzhledem k tomu, že se naše škola žádného z předchozích ročníků nezúčastnila, nikdo ze studentů neměl představu, co na něj na soutěži čeká, a rovněž pro nás bylo těžké předpovídat umístění, jehož naše družstvo dosáhne. A jaký tedy byl výsledek? Jedním slovem fantastický. Tým našeho gymnázia v konkurenci 46 dalších týmů z gymnázií a základních škol z celé republiky velmi přesvědčivě vyhrál! Podrobnou výsledkovou listinu najdete na tomto odkazu. Zde si také můžete přečíst pocity jednoho z přímých účastníků soutěže.

Za celou školu samozřejmě všem zúčastněným studentům gratuluji k fantastickému úspěchu a přeji jim hodně podobných úspěchů i v budoucnu.

Luděk Michalik