Utopenci se vrací

Nebojte se, nejedná se o lacinou upoutávku na nadcházející svátek zemřelých.

V útrobách kolejí se povedla opět geniální ochutnávka typické české speciality. Jelikož se traduje, že vynálezcem utopenců je jistý pan Šamánek z Berounska, budeme tomu věřit.

Vuřty zbylé ze zářijové uvítací vatry si rozdělili členové sedmi soutěžících skupin. S pomocí předepsaných ingrediencí a také nějakého svého osobního kouzla a kulinářského dědictví po dědečcích se pustili do naplňování sklenic, což byla asi největší potíž. Někteří adepti na titul The Diving Sousage Human totiž velmi podcenili jeden fakt. Velikost sklenic!!! Někomu se v pětilitrovce zcela vytratilo octové aróma, někdo měl zase skleničky malé, dá se říci až nevzhledné, prostě bez šance zvítězit.

Ten, kdo koření, papričky a lák odhadl nejlépe, se jmenuje Vašek Vostoupal. Náš oktaván se díky receptu své maminky (Utopenci na Hořčičném jezeře) a vlastní fantazii vypracoval ke zlaté medaili.

Překvapivě vyrovnaně na druhém až třetím místě skončili chlapci ze Zelené koleje – Seržant Žukov a Honza Fišer – a děvčátka z Oranžové koleje – Vali, Patri, Pavli, Andri, 2 x Anči, Kački, Adi a Mari. Vítězové trofejí dostali hodnotné dary v podobě čokoládových preclíčků a jahodových sušenek. Řeknu vám, kdyby se u nás na kolejích smělo prát, … (a to nemám na mysli prádlo).

Záhadou mezi ne-umístěnými v popředí je výkon pana Hensla. Byla porota syslů zbavená, nebo se letos tento favorit našich tesařů utnul?

M. F. Dnes Hensl