V debatování se držíme na špičce

Debatní program má na naší škole dlouhou a úspěšnou historii. Také na finálovém turnaji tohoto ročníku debatní ligy týmy z Open Gate dostály své pověsti. Co vše se povedlo?

Náš tým ve finálové debatě přesvědčivě získal hlasy všech sedmi rozhodčích a stal se letošním celonárodním šampiónem anglicky mluvené debatní ligy. K tomu skončil v sezónní tabulce první se 14 výhrami z 15 oddebatovaných kol, čímž vyhrál i takzvaný prezidentský pohár. Na individuální úrovni se rovněž dařilo: oktaván Viktor Říha získal cenu za nejlepšího řečníka, v těsném závěsu ho následovali kvintáni Nicolas Ivanov (3. místo) a Matěj Marek, který se umístil v top 5.

Debatovat ovšem umíme i česky. Tým složený především z mladších debatérů prokázal, že má náš debatní klub světlou budoucnost, když se na finálovém turnaji probojoval do semifinále a v základní části se pyšnil bronzovou medailí.

Tento ročník debatování byl obzvláště zajímavý. Z důvodu pandemie covidu-19 se ani jeden turnaj neuskutečnil prezenčně, a tak se debatéři museli učit prezentovat své argumenty on-line. Osobní kontakt s rozhodčím se přes Zoom pochopitelně navazuje hůře, než když si s ním debatér vidí do očí. Na druhou stranu bychom měli tento historicky první rok „On-line Debate League” chápat jako velký krok kupředu. Kvůli pandemii se minulý rok finálový turnaj neuskutečnil, nyní však máme do budoucna jistotu, že debata bude pokračovat, i když se zase nějaký virus rozhodne ztížit nám podmínky a zkomplikovat cestu za zaslouženými poháry.

Souhrn všech našich úspěchů najdete zde:

Online debatní liga (česká)

            4. místo: Nicolas Ivanov, Matěj Marek, Vojtěch Pokorný, Josef Stejskal, Matyáš Šupka

  • Druhý nejlepší řečník - Nicolas Ivanov
  • Třetí nejlepší řečník - Matěj Marek

Online Debate League (anglická)

            1. místo: Nicolas Ivanov, Matěj Marek, Josef Stejskal, Viktor Říha

  • Nejlepší řečník - Viktor Říha
  • Třetí nejlepší řečník - Nicolas Ivanov
  • Nejlepší nováček - Richard Švejda