Vánoční dílny na kolejích

Období vánočních svátků a pohody nám znovu klepe na dveře a s adventním časem v OG jsou neodmyslitelně spjaty tradiční vánoční dílny. Proto se ve čtvrtek 9. 12.  prostředí našich kolejí změnilo v tvořivé místo pro studenty a studentky všech věkových kategorií a samozřejmě pro jejich vychovatele. Dílny započaly o čtvrté hodině odpolední a trvaly celé dvě hodiny.

Před samotným začátkem proběhla velká příprava celého prostoru; přesouvaly se stoly, židle a všechen potřebný nábytek, až nakonec vznikla velice příjemná místnost přímo vybízející ke kreativnímu tvoření. Ihned poté přišla řada na fantazii a šikovnost vychovatelů, kteří si připravili opravdu povedené dílny. Jejich představivosti se meze nekladly.  

Od 16. hodiny začali k připraveným pracovním stolům přicházet zvídaví studenti a nedočkavé studentky. Nejdříve si všechny činnosti prohlédli a po chvíli rozmýšlení už každý seděl u nějaké té dílničky a se zaujetím rozvíjel své kreativní dovednosti. Atmosféru adventního odpoledne podtrhovala vánoční muzika doprovázená tóny jemných vůní koření, ovoce a čokolády.

Celá vánoční akce se nesla v duchu přátelství a příjemného kolektivu, tudíž se domnívám, že všichni zúčastnění studenti a vychovatelé si tento okamžik opravdu užili. Jsem opravdu ráda, že se tato akce znovu uskutečnila, o to více v této hektické a složité době. Všechno úsilí vložené do práce a příprav se určitě vyplatilo a už teď se těším na příští rok.