​Vánoční plavecká štafeta

Vánoční plavecká štafeta se konala v pondělí 18. 12. 2017 pouze v úzkém kruhu našich studentů, byla však přípravou na plaveckou štafetu mezi školami, která proběhne v dubnu. Účast byla zcela dobrovolná, tudíž se dostavili jen příznivci plavání, kteří si přišli zpříjemnit předvánoční čas a zasoutěžit si se svými spolužáky ve svém oblíbeném sportu.

Počítalo se s hojnější účastí a čtyřmi týmy, ale nakonec se studenti rozdělili jen do tří skupin, jelikož spousta z přihlášených pravděpodobně kvůli zimním teplotám onemocněla. První tým kapitána Honzy Fojtíka měl tuto sestavu: Andrea Pokorná, Petr Havlík, Sofie Lukeš, Marek Poráč, Richard Česnek a David Ličko. Druhému týmu velel Michal Medek a jeho družstvo se skládalo z těchto plavců: Filip Sekerka, Michaela Mislerová, Leticia Koops, Tomáš Jirman, Jan Hladík a Josefína Elisová. Za třetí tým, v jehož čele byl Ondra Luka, soutěžili následující studenti: Filip Hlavinka, Filip Haltmar, Viki Hložková, Barbora Fojtíková, Barbora Votlučková a Bea Faltysová. Plavalo se přesně 60 minut a atmosféra byla zpříjemněna hudbou, která hrála z velkého reproduktoru.

Letošní štafetu vyhráli fojtíkovci s naplavanými 4435 metry. Na druhém místě se umístilo družstvo Michala Medka a třetí pozici obsadila skupina Ondřeje Luky. Všichni zúčastnění včetně pomocníků si odnesli sladké odměny a skvělý zážitek. Celá akce byla velmi příjemná a přátelská. Velké dík patří organizátorce paní Gnadové a také studentům, kteří přišli dobrovolně pomoci s přípravou a hladkým průběhem soutěže. Všichni se už těší na dubnovou štafetu (junior a senior), kde naši plavci poměří své síly se studenty z dalších škol, a také na další ročník té naší, vánoční.

Zde si ještě prohlédněte pár fotografií.

Jenifer Němcová