VENI, VIDI, VICI

Pro OG Debate club se už stává tradicí každoročně obhajovat prvenství v debatování jak v českém jazyce, tak hlavně v anglickém. A nejinak tomu bylo i tento rok. V semifinálových zápasech náš tým (Thea Kratochvílová, Alexander James Carr, Viktorie Hložková, Natan Kratochvíla) v anglické části soutěže jel od vítězství k vítězství a bez ztráty jediného ballotu (bodu) se dostal až do finále, uskutečněného 23. 4. 2018 ve Valdštejnském paláci v Praze. V prostorné síni paláce se debatovalo nad tezí „Většinový volební systém je lepší než poměrový“, vyslanci z Open Gate zde měli obhajovat stanovisko opozice. Díky velké přípravě na tuto finálovou debatu náš tým zde přesvědčivě zvítězil, obhájil stanovisko nejlepšího anglicky debatujícího týmu v ČR, a dokonce Thea získala titul nejlepšího řečníka anglické debaty. Na závěr bych už jen chtěl poděkovat našim trenérům, Tomislavu Procházkovi a Václavu Soukupovi, za velkou pomoc při přípravě na tuto soutěž. A snad za rok budu moct opět napsat o našich skvělých výsledcích v debatě, jelikož jich není vůbec málo.

Natan Kratochvíla