Vyhlášení školního časopisu roku 2016

Tři představitelé našeho školního časopisu - Mikuláš Plešák, Tereza Milošová a Debora Poštulková - převzali v pátek 2. 12. 2016 tři ocenění pro časopis OG Chronicle, která mu byla udělena v celostátní soutěži Školní časopis roku 2016, vyhlášené Asociací středoškolských klubů ČR, o. s.

Letošního desátého ročníku se zúčastnilo 489 časopisů a ceny se udělovaly v sedmi kategoriích. Našemu týmu se podařilo získat v kategorii II. stupeň a střední škola čtvrté místo v celkovém hodnocení a první místo za grafiku. V kategorii oddílové a jiné časopisy pak další první místo. Tento úspěch nás velice těší a povzbuzuje k další práci.

Slavnostní předávání proběhlo v Brně na Fakultě sociálních studií MU v rámci Multimediálního dne a pro studenty a žáky byl připraven zajímavý doprovodný program v podobě workshopů, mediálního jarmarku i zajímavých besed. Této možnosti jsme samozřejmě využili a účastnili se dvou besed s čelními představiteli české žurnalistiky.

Doufáme, že se příští rok zúčastníme vyhlášení v hojnějším počtu, a pokud budeme chtít učinit z letošní náhody pravidlo, pak jistě přivezeme i více ocenění.

Pavla Trnková