Zprávy z OPEN GATE

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

v polovině listopadu, tedy přesně po uplynutí čtvrtiny tohoto školního roku k Vám putuje tradiční týdenní zpravodajství. Tentokrát netradičně již ve čtvrtek a mimořádně ze skotského Edinburghu. Počasí je na obou místech typicky podzimní, jen zde asi o dva stupně více.

Na úvod se ale ještě vrátíme k páteční čtvrtletní pedagogické radě. Kromě mnoha jiného zde zazněla jména studentů, kteří obdrží nové ocenění za své dosavadní výsledky a výkony - certifikáty za vynikající prospěch. Podmínky jsou mimořádně náročné, hodnocení více než 95 % v alespoň polovině předmětů. I přesto tyto tvrdé požadavky se našlo dost studentů, kteří je splnili. Ti při nejbližší společné příležitosti ocenění obdrží a my Vás pochopitelně seznámíme s jejich jmény. Velká gratulace! Zabývali jsme se pochopitelně i dalšími skvělými výkony, byť třeba jen ve dvou třech předmětech či jedné vzdělávací oblasti. Ostatně shrnutí prvního čtvrtroku můžete očekávat s blížícím se "newslettrem" kolegyně Kožnarové, ředitelky školy.

V pondělí se pochopitelně konalo assembly, tentokrát studenti studentům pod vedením kolegů Michalika a Markse. Tématem byly expedice Duke of Edinburgh Award a komunitní činnost v Indii v rámci Creativity, Activy, Service v programu IB. Odpoledne se naši španělštináři zúčastnili akce Fiesta Flamenca na pražských Vinohradech, kde se věnovali nejen nejslavnějšímu hudebnímu žánru a folklóru, ale též španělské gastronomii a osobnostem z historie, kultury, divadla a literatury. Pro oktavány jsme na středu připravili seminář na téma Práce se stresem, kvartáni dnes pro změnu vyrazili na akci do Říčan.

Již v úvodu jsem zmínil, že dopis vzniká ve Skotsku, kde se tentokráte koná každoroční obří akce CIS Forum on International Admission and Guidance, na které se setkávají zástupci téměř 400 univerzit a 300 mezinárodních středních škol z celého světa. Program je velmi nabitý, mimo jiné 45 odborných seminářů v 8 blocích ve dvou dlouhých dnech a celá řada "polo-formálních" a neformálních setkání. V úterý odpoledne po příletu ještě před běháním mezi třemi večerními programy, organizovanými různými skupinami univerzit (bostonskými - Fenway, kanadskými a skotskými) na třech různých místech, zbyl čas na setkání s absolventy OPEN GATE a krátkou prohlídku jejich univerzity. Mariana (letošní absolventka), Míša, Dan, Petr (2016) a ještě Martin (2014) s Jirkou (2013) se mi skvěle věnovali a my můžeme být pyšní, jak nás ve světě výborně reprezentují. Mimochodem právě v Edinburghu studuje sedm našich bývalých studentů a v celém Skotsku téměř dvacítka. Dnešní odpolední program vyvrcholí večerní závěrečnou recepcí a já slibuji, že veškeré nové načerpané informace předám studentům, zainteresovaným kolegům, ale též na některém budoucím blízkém setkání v divadle též Vám, rodičům, zákonným zástupcům.

Připomínám, že příští týden jsou třídní schůzky a Den otevřených dveří, tak se brzy uvidíme. https://www.facebook.com/opengateschool/

Za OG zdraví a příjemný prodloužený víkend přeje

Petr Chára