Caba Milena

učitelka španělštiny

E-mail: caba@opengate.cz
Telefon: +420 607 277 078

Milena vyrůstala v Mexiku. Díky české mamince a mexickému prostředí se naučila již od dětství vnímat kulturní rozmanitost, jazykové bohatství a význam znalosti cizích jazyků pro pochopení různorodosti světa. Toto poznání ji vedlo k získání mnoha dovedností během života a studií jak v Mexiku, tak i ve Spojených státech, v Anglii, Indonésii a ve Španělsku.

Učení cizích jazyků je pro Milenu opravdové povolání. Svou energií a entuziasmem dokáže  nakazit i ty nejvíce apatické teenagery. Kromě dlouholeté praxe ve vyučování dětí, dospělých a mládeže na základních, středních a jazykových školách se věnovala také přípravě moderních učebnic španělského jazyka. V posledních letech předává své zkušenosti dál v rámci vzdělávacích kurzů pro učitele.

Vzdělání

2012 | Universidad de Jaén, Španělsko, obory Aplikovaná lingvistika a Vyučování španělštiny jako cizího jazyka

Praxe

Milena má již dvacet let zkušeností s vyučováním dětí, mládeže a dospělých nejrůznějších znalostních úrovní. Spolupracovala na přípravě učebnic nakladatelství Klett a Albatros. Vede workshopy v Asociaci učitelů španělštiny AUŠ-APE, v Institutu Cervantes a další, zaměřené na inovativní vyučovací metody.

Koníčky

Milena ráda poslouchá hudbuz celého světa, čte knihy, sleduje webináře a televizní seriály, aby mohla tyto materiály přizpůsobit vzdělávání. Ve volném čase se věnuje dobrovolnické činnosti v katolické farnosti svatého Tomáše. Chová také plazy a savce a pozoruje ptáky. Jóga a plavání jsou součástí její každodenní rutiny.