Dobešová Petra

ředitelka školy Open Gate

E-mail: dobesova@opengate.cz
Telefon:

Petra má dlouholeté zkušenosti s projektovým řízením a poradenstvím v oblasti strategického řízení firem a jejich restrukturalizace, a to nejen v ČR, ale i ve Švýcarsku. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na finance a mezinárodní obchod. Své pedagogické dovednosti si rozšířila studiem učitelství předmětů pro 2. stupeň základní školy a střední školu na pražské Akcent College.

Od března 2017 byla jednatelkou OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o. , a od ledna 2019 členkou správní rady Nadace The Kellner Family Foundation zodpovědnou za správu, organizaci a rozvoj filantropických projektů. V září 2022 byla zřizovatelem jmenována ředitelkou školy.

Vzdělání

2016 – 2018 | Akcent College, učitelství předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ, anglický jazyk

2016 | International Baccalaureate Organisation, An introduction to the IB programme standards for administrators

1990 – 1996 | Vysoká škola ekonomická v Praze, obory mezinárodní vztahy a finance

Praxe

V letech 1996 – 2009 zastávala Petra různé posty ve společnosti Philip Morris International, a to například ředitelka oddělení vnějších vztahů, členka představenstva, manažerka strategického plánování a rozvoje. Tři roky působila v této společnosti jako Senior Financial Analyst ve švýcarském Lausanne.

Dále působila v biotechnologické firmě SOTIO, kde zodpovídala za projekt výstavby superčistých laboratoří, později jako COO a členka představenstva. V dubnu 2016 přešla na pozici projektové ředitelky do PPF a.s. s odpovědností za filantropické projekty v oblasti vzdělávání. O rok později se stala jednatelkou OPEN GATE – gymnázium a základní škola s.r.o. Od 1. září 2022 zastává pozici ředitelky školy.

Koníčky

Petra ráda lyžuje, cvičí pilates a jógu a ráda si přečte dobrou knihu.