González Lucila Alfaya

učitelka španělštiny

E-mail: gonzales@opengate.cz
Telefon:

Lucila pochází z malého lázeňského městečka v Galicii na severozápadě Španělska nedaleko moře. Po dokončení studia žurnalistiky a hispanoamerické filologie začala vyučovat španělštinu jako druhý jazyk a zároveň se věnovat výzkumu středověké španělské poezie. Od té doby žila v různých zemích, mimo jiné v Itálii, Anglii, Polsku, Maďarsku a v poslední době i v České republice. Po celou dobu se věnovala svým dvěma profesním vášním, výuce jazyků a humanitnímu výzkumu.

Vzdělání

2021 - 2023 | Instituto Cervantes, akreditační kurzy pro zkoušející DELE (všechny úrovně)
2019 | Univerzita ve Vigu, katedra hispanoamerické literatury, doktorandské studium středověké španělské poezie
2016 | Univerzita NOVA v Lisabonu, Letní škola narativního psaní
2010 | Queen Mary University of London, výzkum literární edice a středověké poezie
2007 - 2009 | Univerzita Vigo, Katedra španělského jazyka, magisterský obor Aplikovaná lingvistika, specializace Výuka španělštiny jako cizího jazyka
2007 | Univerzita ve Vigu, Pedagogická fakulta, postgraduální certifikát v oblasti vzdělávání (CAP)
2002 - 2007 | Univerzita ve Vigu, Fakulta filologie a překladatelství, obor hispanoamerická filologie
1998 - 2002 | Univerzita v Santiagu de Compostela, Fakulta komunikačních věd, žurnalistika, specializace na digitální a multimediální žurnalistiku

Praxe

Po ukončení studia hispanistiky začala Lucila vyučovat v Jazykovém centru Univerzity ve Vigu a věnovat se výzkumu středověké španělské literatury. V roce 2014 se přestěhovala do polské Poznaně, kde se účastnila programu španělského ministerstva školství. O tři roky později získala lektorát španělštiny na univerzitě v maďarském Szegedu, kde také pracovala jako korektorka a vypravěčka digitálních výukových materiálů pro společnost Mozaik Education. V roce 2020 se Lucila přestěhovala do Prahy a před nástupem do Open Gate učila na Bilingvním španělsko-českém gymnáziu Budějovická. Je také spolupracující učitelkou Institutu Cervantes.

Koníčky

Jako učitelka literatury je samozřejmě vášnivou čtenářkou, ale ráda chodí i do kina a setkává se s přáteli. Snaží se co nejčastěji cvičit jógu a ráda se stará o své rostliny, ale jejími skutečnými koníčky jsou cestování a studium jazyků.