Halamásek Zdeněk

učitel zeměpisu a dějepisu

E-mail: halamasek@opengate.cz
Telefon: +420 607 279 592

Zdeněk rád jezdí po světě a stejně tak rád se vrací do své rodné Prahy. Zde studoval od jeslí až k albertovské univerzitě. Učitelem být původně nechtěl, ale stal se jím. Od té doby ho tato práce velmi baví, stejně tak jako propopojování výuky se zkušenostmi z cest. Řídí se mottem "nauč lidi myslet".

Vzdělání

2001-2007 | PřFUK – učitelství geografie a tělesné výchovy 

2010-2012 | doktorandské studium didaktiky zeměpisu na PřFUK

Praxe

Zdeněk se po absolvování gymnázia rozhodl pokračovat ve studiu dvou nejoblíbenějších předmětů – zeměpisu a tělesné výchovy, které vnímal jako ideální spojení pohybu a zájmu o svět. Během studií pracoval také jako trenér florbalu u juniorského týmu. V roce 2007 ukončil magisterský program na Přírodovědecké Fakultě UK v Praze. Ještě před dokončením studia dostal příležitost vyzkoušet si práci učitele na Gymnáziu Budějovická v Praze, kde nakonec zakotvil na spokojených 13 let a dovedl 2 třídy k maturitě. Jako vedoucí se zde staral také o program DofE. 

Od roku 2020 vyučuje na gymnáziu Open Gate. 

Koníčky

Od školního věku především sport všeho druhu. Od juda a kuželek přes atletiku, horolezení a snowboarding až k paraglidingu a florbalu. Nyní je to především nezávislé cestovaní po vlastní ose do netradičních koutů naší planety a také kutilské práce spojené s přestavbou domečku u Sázavy. Rád listuje zeměpisnou a dějepisnou encyklopedií a stará se o chameleona Edu.