Hensl Michal

denní vychovatel

E-mail: hensl@opengate.cz
Telefon: +420 702 187 685

Po absolvování SPgŠ, kde Michal během studia absolvoval také lyžařský, turistický a plavecký záchranný kurz, se několik let věnoval činnosti v architektuře a stavebnictví. Práce v tomto prostředí mu dala zkušenost a praxi v komunikaci a vedení pracovního kolektivu. Po návratu do pedagogické sféry se podílel na organizaci divadelních a filmových festivalů a workshopů, kde pracoval jako dramaturg a lektor. Od roku 2009 pracuje jako vychovatel v Open Gate. Absolvoval kurz „Kriminalita ve školním prostředí“ a je rovněž držitelem certifikátu pro vedoucí a koordinátory programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE).

Vzdělání

1999-2000 | Greenwich school of English, London

1995-1996 | Filozofická fakulta Univerzity Palackého Olomouc, Katedra divadelních a filmových studií, obor Historie a teorie filmu a divadla

Praxe

V letech 1993 až 1995 působil Michal jako učitel hudební a výtvarné výchovy na pražské ZŠ V Remízku. Poté byl rok na ZŠ v Litomyšli. Své znalosti a zkušenosti pro práci vychovatele získal mj. v Londýně, kde vychovával děti ve věku 0-14 let.

Koníčky

Michal má rád oslavy všeho druhu (kromě těch silvestrovských), dálkové pochody (urazil např. trasu z Litomyšle do Santiaga de Compostela), rád sleduje filmy nebo poslouchá mluvené slovo. Ve svém volném čase hraje na akordeon a saxofon. Hra na hudební nástroje Michala opravdu naplňuje, proto působí ve sporadicky vystupující kapele jELITA, která je plná talentovaných vychovatelů.