Hofrichtrová Hana

učitelka tělesné výchovy

E-mail: hofrichtrova@opengate.cz
Telefon:

Hana se již od útlého dětství věnovala sportu; přes gymnastiku, atletiku a házenou se dostala k lednímu hokeji. Mnoho let reprezentovala ČR, včetně účasti na čtyřech ME. Ráda motivuje druhé lidi k pohybu jakožto součásti životního stylu, zároveň uznává a respektuje jedinečnost každého člověka: „Nejde o výkon, jde o pocity.“ Vedle sportovní a pohybové angažovanosti je certifikovaný kouč a mentor v oblasti osobního rozvoje.

Vzdělání

1992–1997 | FTVS UK – magisterský obor TV a sport

1988–1992 | SZŠ – obor dětská sestra

Certifikovaný Stott Pilates Instruktor

Praxe

Během studií na FTVS UK lektorovala skupinové lekce, působila jako osobní trenér fitness a učitel TV na základní škole v Příbrami a v Praze. Trénovala hokejové brankáře. Působila na VOŠ Palestra jako externí vyučující v rekvalifikačních kurzech (plavání, fitness a ZTV). Mnoho let byla školitelkou metody Pilates pro FISAF – ČSAE. Přes 20 let se věnuje osobnímu trenérství se specializací na pilates, jógu a funkční trénink. Je autorkou DVD „Basic Pilates“ a „Pilates pro těhotné“.

Koníčky

V zimě lyžuje a věnuje se skialpinismu; jakmile sleze sníh nazouvá inline brusle. Dále ji baví ferraty a paddleboard. Má ráda cestování, filmy pro pamětníky, procházky starou Prahou, meditaci, háčkovaní a uzlování macramé, čtení seberozvojových a historických knih, poslouchá vážnou hudbu, peče výborné buchty a koláče. Zkouší přerušované půsty a jíst méně cukru. Zbožňuje vůni kávy a levandule. Preferuje růžovou barvu. Jejím favoritem je ráno. Má tři dcery.