Klauz Michal

učitel tělesné výchovy a IT

E-mail: klauz@opengate.cz
Telefon: +420 607 280 585

Michal působí na Open Gate jako učitel tělesné výuky od roku 2017. Kromě běžné výuky zde vede také školní zájmový kroužek Outdoorové sporty. S příchodem na Open Gate začal hrát florbal (FLOG – florbalová liga Open Gate) a své mužstvo mladých florbalistů úspěšně dovedl až do finále školního turnaje.

Během studia na univerzitě působil jako dětský instruktor lyžování a tato aktivita ho naplňuje ve volném čase dodnes. Michal se snaží žáky všestranně rozvíjet a probouzet v nich zájem o sport, který dělá život pestrým.

Vzdělání

2007 - 2013 | Fakulta tělesné výchovy a sportu a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Tělesná výchova a geografie pro střední školy, specializace Outdoorové sporty

Praxe

V letech 2007-2017 pracoval Michal jako instruktor nejen v ČR, ale také v zahraničí, přesněji na Novém Zélandu (lyže a snowboard, letní tábory, horský vůdce, kanoistika).

Koníčky

Jako správný učitel tělesné výchovy je Michal sportovec tělem i duší. Má rád téměř všechny sporty, zejména pak lezení, horolezectví, lyžování a horské kolo. Je také nadšeným cestovatelem a s batohem na zádech rád prozkoumává zajímavá místa kdekoli na světě.