Krijger Teresa Leonie

učitelka přírodních věd

E-mail: krijger@opengate.cz
Telefon: +420 607 056 931

Teresa je učitelkou přírodopisu s více než 30letou mezinárodní učitelskou praxí. Vyučovala biologii, integrované přírodní vědy a environmentalistiku v Africe, Americe a Evropě.

Vzdělání

Teresa je držitelkou postgraduálních titulů v biologických vědách a vzdělávání z univerzit v Jižní Africe. Její specializací jsou buněčná biologie, biologie prostředí, přírodní vědy, středoškolský přírodopis a výchovné poradenství.

Absolvovala program International Baccalaureate v oborech biologie (IB Biology) a environmentální systémy a společnost (IB ESS) v Dánsku, Španělsku a Anglii a program International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) „Incorporating Fieldwork Program“ organizovaný radou Field Studies Council ve Skotsku.

Jako pokračování svých environmentálních studií získala Teresa pokročilou potápěčskou kvalifikaci na Velkém bariérovém útesu v Austrálii a absolvovala kurz v programu „The Nature of Science through Tropical Ecology“ v Kostarice.

Praxe

Tereza strávila dvě desetiletí vyučováním biologie a přírodopisu v Jižní Africe a v roce 2000 se přestěhovala do USA. Tam 13 let vyučovala biologii a environmentalistiku pro vyšší ročníky středních škol a přírodní vědy na místní vysoké škole.

Po mnoho let během letních měsíců vyučovala v akademickém doplňkovém programu Governor’s Scholars Program a také pracovala jako dobrovolnice v řadě vzdělávacích programů v Kentucky, Belize a Kalahari.

V roce 2013 začala vyučovat předmět IB biologie na mezinárodní škole v Římě, kde také působila na „boarding faculty“. Odtamtud zamířila do Nizozemska, kde vyučovala předmět IB biologie a v programu IGCSE, než se přestěhovala do Monaka a později do Španělska, kde vyučovala biologii na zkoušky A/AS a přírodní vědy v programu KS3 (chemie, fyzika a biologie).

V roce 2017 si Teresa dala pauzu od učení a přestěhovala se na Guernsey (Spojené království), kde se stala manažerkou a šéfkuchařkou v hotelu, ale nyní se velmi ráda znovu vrací ke své první lásce (tj. učitelství biologie) a nastupuje na gymnázium Open Gate.

Koníčky

Teresa miluje jízdu na koni, horolezectví, potápění a procházky v lesích a při tom velmi ráda fotí. Když musí zůstat doma, má ráda vegetariánskou kuchyni (hlavně jako strávník), čte životopisy zajímavých osobností a sleduje japonské seriály s anglickými titulky na Netflixu. Umí plést, hraje na bicí a na klasický klavír, a dokonce tančí flamenco – i když v ničem z toho se jí moc nedaří. Její hudební vkus je velmi široký, od Vivaldiho po skupinu Van Halen.