Lessner Daniel

učitel informatiky

E-mail: lessner@opengate.cz
Telefon: +420 607 300 401

Dan vyrostl v Praze, od mala byl fascinován vědou, a postupně nejvíc programováním, informatikou a umělou inteligencí. Rozhodl se studovat na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Shodou okolností ale take zůstal na gymnáziu učit matematicko-informatický seminář. To se postupně rozšířilo i na běžnou výuku informatiky a na další školy. Během studia si postupně uvědomil, jak užitečná a důležitá informatika je, a jaká je škoda, že se ji české děti neučí podobně, jako ostatní obory. Pustil se proto do doktorského studia a množství dalších aktivit, které spojovaly informatiku a vzdělávání: Bobříka informatiky, Code Week, zavádění informatiky do Rámcových vzdělávacích programů, organizace konferencí a školení, tvorby učebních materiálů, rozvoje komunity učitelů informatiky a mnoho dalšího. S úmyslem začít učit informatiku pořádně přišel v roce 2019 také na Open Gate.

Vzdělání

2018 | Doktorský titul z MFF UK v Praze s disertací na téma výuky informatiky na gymnáziích.

2011 | Pedagogická kvalifikace pro výuku informatiky na střední škole.

2009 | Magisterský titul z MFF UK v Praze v oboru Neprocedurální programování a umělá inteligence.

Praxe

Dan vyučoval informatiku od roku 2003. Zprvu ve volitelných seminářích, postupně i v běžných hodinách a na různých pražských gymnáziích. Kromě informatiky učil také trochu matematiky, fyziky, první pomoci a prezentačních dovedností. Od roku 2012 působí take jako hlavní instructor informatiky v Centru pro talentovanou mládež a věnuje se studentům v anglických online kurzech.

Koníčky

Dana baví ledasco spojené s výukou informatiky a rozvojem myšlení. Zbývající čas zpravidla věnuje rodině a přátelům. Právě začíná znovu pravidelně sportovat. Když nedává pozor, nevyhnutelně se vrátí k počítači a učí se všechno možné o světě. Kromě toho má rád dobré příběhy.