Michalik Luděk

zástupce ředitelky pro gymnázium pro věci organizační, učitel matematiky, koordinátor programu DofE (The Duke of Edinburgh´s International Awards)

E-mail: michalik@opengate.cz
Telefon:

Luděk absolvoval několik školení v rámci mezinárodního programu The International Baccalaureate Diploma Programme. V letech 2006 až 2010 byl externím spolupracovníkem Výzkumného ústavu pedagogického. V roce 2013 se stal členem mezinárodního panelu školitelů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) a členem Národního panelu školitelů stejného programu v ČR. V srpnu 2020 byl jmenován zástupcem ředitele pro gymnázium.

Vzdělání

1993 - 2000 | Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedra matematiky a didaktiky a Katedra tělesné výchovy, obory matematika a tělesná výchova

Praxe

Po dokončení vysokoškolských studií učil Luděk na osmiletém gymnáziu matematiku a tělesnou výchovu. V roce 2002 odjel v rámci projektu Open Society Fund pracovat na anglickou internátní soukromou školu do Stamfordu. Svůj původně jednoletý pobyt si prodloužil o další rok učením na státní škole tamtéž. Během těchto dvou let složil zkoušky FCE a CAE. Po návratu do České republiky začal kromě tělesné výchovy a matematiky učit na osmiletém gymnáziu také angličtinu. Od roku 2005 pracuje na gymnáziu Open Gate.

Koníčky

Luděk se stále snaží aktivně věnovat sportu, přestože času je na něj čím dále tím méně. Má rád lyžování a míčové sporty, především fotbal. Nemálo času také zabere výchova dvou synů, při které veškeré pedagogické poučky selhávají. Příležitostně chodí rád do divadla a přečte si zajímavou nematematickou knihu.