Michaliková Kateřina

učitelka matematiky a fyziky

E-mail: michalikova@opengate.cz
Telefon: +420 607 294 930

Kateřina pochází z Tábora, kde také chodila na gymnázium zaměřené na přírodní vědy. Protože ji nejvíce zajímala fyzika a matematika, rozhodla se pro studium na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a tam také v roce 2002 dokončila magisterské studium v oboru Učitelství pro 2. stupeň základní školy v kombinaci matematika-fyzika. Ve svém oboru se dále vzdělává, absolvovala různé kurzy podporující výuku matematiky a fyziky (fyzikální experimenty, Geogebra) a zúčastnila se projektu Heuréka. Její nynější zájem patří robotice a chce se v této oblasti i nadále vzdělávat.

Vzdělání

1997 - 2002 | Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedra didaktiky matematiky a Katedra didaktiky fyziky, obor Učitelství pro střední školy v kombinaci matematika-fyzika

Praxe

V letech 2002-2016 působila Kateřina jako učitelka matematiky a fyziky na víceletém Soukromém gymnáziu Arcus na Praze 9. Věnovala se také soukromé individuální výuce matematiky a fyziky. Od roku 2016 učí matematiku a fyziku na gymnáziu Open Gate.

Koníčky

Kateřina ráda cestuje a prochází se přírodou. V zimě lyžuje a bruslí, v létě zase plave nebo jezdí na kole. Má ráda dobré jídlo a dobré lidi. Volný čas nejraději tráví se svou rodinou cestováním a hraním deskových her.