Nováková Tereza

učitelka matematiky

E-mail: novakova@opengate.cz
Telefon: +420 607 280 928

Tereza pochází z Tábora a po ukončení zdejšího gymnázia se rozhodla pro studium učitelství. Jelikož od dětství ráda a hodně sportovala, chtěla svůj koníček uplatnit i v budoucím zaměstnání. Do kombinace k tělesné výchově si zvolila oblíbenou matematiku, později přidala ještě zeměpis.

Vzdělání

2001-2007 | Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, obor Učitelství pro střední školy: tělesná výchova – matematika (vyučována na MFF UK)

2005-2010 | Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Geografie a matematika se zaměřením na vzdělávání

Praxe

Po ukončení svého prvního studia učila Tereza tělesnou výchovu a matematiku na soukromém gymnáziu v Praze, krátce pak na ZŠ v Úvalech. Během rodičovské dovolené se s rodinou přestěhovala do Benešova, kde poté působila jako učitelka matematiky a zeměpisu na zdejším gymnáziu. Roční zkušenost má i z obchodní akademie v Praze. Během studia a rodičovské dovolené se Tereza věnovala také doučování matematiky.

Koníčky

Svůj volný čas tráví Tereza především se svými třemi dětmi, které se snaží zocelit (a unavit) všemožným sportováním. Miluje cestování a výlety, pěšky i na kole, nejraději v horách. Od dětství hraje Tereza basketbal, věnuje se i trénování dětí. Z dalších sportů má ráda volejbal, plavání, lyžování a snowboarding, ping pong a různé pohybové aktivity spojené s hudbou.