Priknerová Petra

speciální pedagožka pro ZŠ

E-mail: priknerova@opengate.cz
Telefon: +420 702 190 483

Petra se již od dětství chtěla věnovat práci s lidmi. Po ukončení Střední zdravotnické školy v Benešově vystudovala Speciální pedagogiku, obor poradenství. V roce 2003 začala pracovat jako terapeutka s dětmi opouštějícími dětské domovy. Během své profesní cesty vystřídala několik zařízení zaměřující se na práce s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním nebo poskytování podpory rodinám a traumatizovaným dětem. Dodnes s dětmi, které mají rozličné potíže v běžném životě a ve škole, pracuje ve své terapeutické a poradenské praxi.

Vzdělání

2015-2017 | Systemická práce s párem a rodinou, ISZ, Praha (200 hodin)
2010-2011 | Výcvik Supervize II., Ivana Veltrubská, Luboš Smékal (140 hodin)
2009-2011 | Vzdělávání odborníků podporujících zvyšování kvality sociálních služeb vyškolených v supervizních dovednostech, Instand, Praha (188 hodin)
2004-2008 | Intenzivní výcvikový program v poradenství a psychoterapii zaměřené na člověka dle C.Rogerse, PCA – institut, Praha (770 hodin)
1999-2004 | Speciální pedagogika – poradenství, Pedagogická fakulta, Univerzita Karlova, Praha

Praxe

Petra od mládí jezdila na letní dětské tábory, které sama organizovala a působila zde jako vedoucí a zdravotnice. Krátký čas učila na 1.stupni ZŠ Hloubětínská a asi dva roky pracovala v Pedagogicko psychologické poradně jako Okresní metodik prevence. Od roku 2010 lektoruje pro rodiče a pěstouny semináře s tématy zaměřenými na výchovu a psychickou pohodu u dětí. Od roku 2015 vyučuje na Střední pedagogické škole v Berouně – aktuálně učí dálkové studenty předměty Speciální pedagogika a Psychologie.

Koníčky

Petra ráda cestuje a poznává cizí kraje. Zajímá se o zahradničení a nadšeně amatérsky projektuje zahrady svým známým. Do svého domu, kde bydlí s manželem a synem, často dovede i nalezené pejsky a kočičky. Hodně času jen tak propovídá se svými kamarády.