Procházková Kristýna

koordinátorka Community Service, koordinátorka CAS a EE, kariérní poradce

E-mail: prochazkova@opengate.cz
Telefon: +420 607 294 220

Kristýna pochází z Přerova, z rodiny, kde je plno učitelů. Gymnazijní a univerzitní roky prožila především v Olomouci, kam se stále ráda vrací za rodinou i přáteli. Během studia na vysoké škole se přes studium španělštiny dostala nejdříve na Erasmus pobyt do Toleda ve Španělsku a poté do Mexika. V Mexiku prožila krásných sedm let. Její práce se studenty a rodiči na soukromé škole v Mexico City jí inspirovala k dalšímu studiu v oblasti leadershipu a managementu ve vzdělávání ve Velké Británii – nejdříve v Newcastlu a poté v Londýně.

Vzdělání

2016-2017 | St. Mary’s University of Twickenham, Londýn, Velká Británie, postgraduální obor Vzdělávání (PGCE) se zaměřením na cizí jazyky

2015-2016 | Newcastle University, Newcastle upon Tyne, Velká Británie, obor International Perspectives – Leadership and Management

2003-2009 | Filozofická Fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, obor Anglická filologie a španělská filologie

2008 | Benemérita Universidad Autónoma de Puebla (BUAP), mezinárodní studijní program v Mexiku

2005 | Universidad Castilla La Mancha (UCLM), mezinárodní program Erasmus ve Španělsku

Praxe

Své zahraniční studijní stáže spojila Kristýna se získáním cenné učitelské praxe – v roce 2010 např. učila angličtinu studenty na univerzitě v mexickém Puebla. O rok později se stala asistentkou ve výzkumu na oddělení Politických studií Centra pro Ekonomický výzkum a studia na univerzitě v Mexiku. V letech 2011-2015 byla ředitelkou vícejazyčné sekce na soukromém výběrovém gymnáziu Prepa TEC v Monterrey v Mexiku. Mimojiné Kristýna také pomáhala studentům s výběrem jejich dalšího vzdělání, podporovala je během celého procesu, ale také ve své roli udržovala kontakty s reprezentanty zahraničních univerzit a organizovala s nimi akce pro studenty. Kromě toho v rámci Kariérního poradenství také spoluorganizovala školní výlet do USA, kde doprovázela studenty, kteří měli jedinečnou příležitost navštívit významné americké univerzity, mezi než patří např. Princeton, Boston University, MIT, Harvard, atd.  V roce 2017 si doplnila svou zahraniční praxi o pedagogické zkušenosti z výuky španělštiny v Grey Court School v Londýně.

Koníčky

Ve volném čase se Kristýna věnuje rodině a dvěma mopsíkům a dvěma německým ovčákům, jezdí na výlety, chodí nebo běhá po lese, cestuje a objevuje nová místa. Moc ráda čte a poslouchá hudbu, kromě latinskoamerické taneční hudby například klasický jazz (ale i afrokubánský), hlavně proto, že dříve pravidelně hrávala na saxofon. Kristýna ráda kreslí, jen tak sobě pro radost a o Vánocích třeba na perníčky. Ráda se směje a těší ji, když je ve třídě nebo mezi kolegy legrace.