Šedivá Petra

vedoucí oddělení českého jazyka a literatury, učitelka IB Psychology, základů společenských věd, občanské výchovy a českého jazyka

E-mail: sediva@opengate.cz
Telefon: +420 607 300 343

Vedle akademického vzdělání Petra absolvovala mnoho kurzů a workshopů: Psychology Workshops for IBDP Teachers (InThinking, Philpot Education), Kurz kritického myšlení (RWCT), kurzy Descartes a Akademie moderního vzdělávání pro učitele českého jazyka či kurzy Vzdělávacího institutu Středočeského kraje. Na gymnáziu Open Gate působí od roku 2008.

Vzdělání

2003-2009 | Pedagogická fakulta UniverzityJana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obory Učitelství pro střední školy – Český jazyk a literatura a Základy společenských věd

Praxe

Již během studií a i nadále se Petra zúčastňuje široké škály vzdělávacích kurzů. V Open Gate začala pracovat hned po ukončení studií. Dva roky působila také jako korektorka digitálních učebních materiálů pro Metodický portál RVP.

Koníčky

Petřiným největším koníčkem je cestování s batohem na zádech a poznávání rozličných zemí a kultur, zejména pak v jihovýchodní Asii. Zajímá se také o kynologii a výstavy psů. Ráda čte krásnou i odbornou literaturu, poslouchá moderní hudbu, navštěvuje divadla, koncerty a letní hudební festivaly. Ze sportu ji nejvíce baví fitbox, piloxing, plavání, volejbal či lyžování a ve volném čase občas také žongluje.