Zicháčková Marie

zástupkyně ředitelky pro ZŠ; webmaster

E-mail: zichackova@opengate.cz
Telefon: +420 602 780 905

Marie pracuje s dětmi různého věku i stupně vzdělání. Dlouhodobě se věnovala sociálně vyloučeným dětem a dospívajícím v rámci projektů neziskových organizací. Vzdělání vnímá jako celoživotní proces a ráda objevuje nové věci. Žádnou z otázek nevnímá jako špatnou – jen tu nevyřčenou. 

Vzdělání

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedra primární pedagogiky, obor Učitelství 1. stupeň ZŠ, specializace dramatická výchova

Praxe

Marie se věnuje dětem již od svého mládí, kdy vedla hlasové zkoušky, hlídala děti a jezdila na tábory. Svou praxi započala jako asistent pedagoga na prvním stupni v Praze a pro žáky základních škol chystala zážitkové (adaptační) kurzy a kurzy na klíč. V rámci svého vzdělávání absolvovala různé kurzy, např. Čteme s porozuměním každý den, Čtením a psaním ke kritickému myšlení, Maxík – stimulační program pro děti či Metodu dobrého startu. Od roku 2012 je součástí týmu ZŠ Open Gate.

Koníčky

Marie miluje hudbu jakéhokoli druhu, tvaru a podoby, hraje na několik hudebních nástrojů a svůj hlas nechává rozeznít v rozličných žánrech. Je dychtivou čtenářkou příběhů ze všech koutů světa, občas i sama píše. Ráda cestuje a poznává svět, lidi, zvířata a květiny – to vše zachycuje na svůj fotoaparát. Má kolo, kolečkové brusle a permanentku do bazénu – i ty bere někdy vyvenčit, ať už v doprovodu svého čtyřnohého kamaráda Drsoně nebo ve společnosti přátel dvounohých.