Zicháčková Marie

zástupkyně ředitelky pro ZŠ; učitelka na ZŠ; webmaster

E-mail: zichackova@opengate.cz
Telefon: +420 602 780 905

Marie pracuje s dětmi různého věku i stupně vzdělání. Více než 15 let pracuje se sociálně vyloučenými dětmi a dospívajícími v rámci projektů občanského sdružení Múzy dětem.

Vzdělání

2014  Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedra primární pedagogiky, obor Učitelství 1. st. ZŠ, specializace dramatická výchova

Praxe

Marie v letech 2005 – 2006  působila jako asistent pedagoga na prvním stupni ZŠ Hanspaulka v Praze. Pro žáky základních škol chystala zážitkové (adaptační) kurzy a jako lektor se jich účastnila. V rámci svého vzdělávání absolvovala různé kurzy, např. Čteme s porozuměním každý den, Čtením a psaním ke kritickému myšlení, Maxík - stimulační program pro děti, Metoda dobrého startu. Od roku 2012 je součástí týmu ZŠ Open Gate.

Koníčky

Marie miluje hudbu jakéhokoli druhu, tvaru a podoby. Je dychtivou čtenářkou příběhů ze všech koutů světa, občas sama píše. Ráda cestuje a poznává svět, lidi, zvířata a květiny - to vše zachycuje na svůj fotoaparát. Má kolo, kolečkové brusle a permanentku do bazénu - i ty bere někdy vyvenčit, ať už v doprovodu svého čtyřnohého kamaráda Drsoně nebo ve společnosti dvounohých přátel, kterých není nikdy dost.