Zmolek Alisa Lee

učitelka angličtiny

E-mail: zmolek@opengate.cz
Telefon:

Alisa se od mládí zajímala o jazyky a splnila si svůj sen žít a pracovat v Evropě. Angličtinu vyučuje již dvacet let pro všechny úrovně a věkové kategorie studentů. Posledních devět let byla zkoušející u maturitních zkoušek, takže se těší, že bude učit mladší ročníky a bude se dobře bavit.

Vzdělání

1997 - 2001 | Vysoká škola svobodných umění a věd, Univerzita v Cincinnati, Ohio, USA; titul bakalář svobodných umění a věd v oboru lingvistika

2003 | mezinárodní TEFL certifikát, Praha, Česká republika

2005 - 2007 | Fakulta filologie, Jagelonská univerzita v Krakově, Polsko; magisterský titul v oboru aplikované lingvistiky (TEFL metodologie)

Praxe

Po dokončení studia na vysoké škole ve Spojených státech amerických absolvovala Alisa v roce 2003 kurz v Praze a získala v něm certifikát pro vyučování metodou TEFL. Poté se přestěhovala do Polska, kde vyučovala anglický jazyk na soukromých jazykových školách. Během této doby také vystudovala lingvistiku v magisterském studijním programu na univerzitě v Krakově. Následně pracovala jako vedoucí kurzů pro učitele angličtiny v mezinárodním výukovém centru v Brně. Od roku 2013 až do roku 2022 působila jako učitelka anglického jazyka na gymnáziu v Třebíči, kam se také přestěhovala. 
Od roku 2022 pracuje na Gymnáziu Open Gate.

Koníčky

Alisa ráda jezdí na kole, baví ji turistika a s chutí objevuje nová místa jak v Česku, tak i v Evropě. Také ji zajímá vaření, ráda zkouší jídlo v nejrůznějších restauracích a poté si oblíbené pokrmy připravuje doma. Její syn říká, že je docela dobrá kuchařka. Na televizi se často nedívá, místo toho raději čte – někdy i dlouho do noci. Dlouhodobě cvičí jógu a medituje.