Páteční zprávy z gymnázia

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

dnes mimořádně stručně, neb zpráva letí z Baskicka, konkrétně z Bilbaa, přesněji z konference zástupců vysokých škol, univerzit a škol mezinárodních či s mezinárodním vzdělávacím programem, CIS Fórum 2019. Počasí zde i u nás podobně podzimní, zde 12, u nás v Babicích 8 stupňů.

To v pondělí dopoledne v OPEN GATE bylo velmi deštivo a my jsme si připomínali 30 let svobody a demokracie. Zahájili jsme celoškolním assembly s hosty z Ústavu pro výzkum totalitních režimů a z Archivu bezpečnostních složek. Po vážnějším připomenutí reálií z roku 1939 i 1989 začala po svačině odlehčená část, retro hodiny převážně v duchu reálného socialismu vč. absurdit a „zvrhlostí“ tehdejšího vzdělávacího systému. Po obědě následovalo další společné assembly, tentokrát se vzpomínkami na listopad 1989 v Praze, Brně, Olomouci, Chocni, Košicích z úst pedagogů a následně rekonstrukce demonstrací na Václavském náměstí (máme také KONĚ). Déšť symbolicky ustal, dokonce vykouklo sluníčko (tedy ne že by hřálo) a my jsme si mohli zazpívat pár songů z tehdejších demonstrací vč. např. Kryla a hymny 30 let starých událostí (a též předchozích z 1968-9) – Modlitby pro Martu. Na závěr nemohla chybět hymna Československa. Za připomínku též stojí, že studenti přišli v národních barvách, někteří v národních sportovních dresech, mnozí se stužkami s trikolorou, byly i vlajky. Důstojně i zábavně, děkujeme organizátorům a všem spolupracujícím kolegům. Netradiční reportáž i fotogalerii si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

A teď jíž stručně k dalším událostem.

V sobotu studenti do Indie dorazili v pořádku (předpokládám, že sledujete, viz níže), v pondělí do Berlína taktéž, podrobněji o akcích v následných reportážích.

Kvintáni měli v úterý a ve středu ústní části projektu politologie, tercie B teoretickou část workshopu první pomoci.

Dnes se koná čtvrtletní pedagogická rada a připomínám, že příští týden se konají konzultace s pedagogy a setkání s třídními.

Na novinky se samozřejmě mrkněte též na FB, Instagram a náš web.

Příště tedy zase více a detailněji, mějte se fajn, užijte si víkend a za OG zdraví