Prvňáčkem nanečisto - pozvánka pro předškoláky

Milé předškolačky, milí předškoláci,
milí rodiče,

chcete poznat, jak to chodí v naší základce, seznámit se s učitelkami a učiteli i dětmi, které už jsou v naší škole jako doma? Prohlédnout si třídy, podívat se do družiny nebo na venkovní hřiště?

Pak tady pro vás máme skvělou příležitost. Ve středu 22. března odpoledne otevřeme naše brány právě vám.

Co je k tomu zapotřebí:

  • vyplnit registrační formulář k zápisu do 1. třídy naší základní školy pro školní rok 2023/2024. Pokud jste to prozatím neudělali, stačí kliknout zde;
  • přihlásit dítě k účasti, k tomu využijte formulář zde, a to do 17. března.

Co pro vás připravujeme:

  • děti rozdělíme do skupin, ve kterých stráví 60 minut s našimi průvodci ze základní školy,
  • zahrají si společně rozličné hry, budou tvořit, povídat si o pohádkách, ale hlavně budou mít jedinečnou možnost se s učiteli osobně poznat a opadne tak nervozita z neznámého prostředí.

Komu je škola nanečisto určena:

  • předškolákům, kteří jsou přihlášeni k zápisu do naší školy pro školní rok 2023/2024.


Rodiče si mohou zkrátit čas čekání prohlídkou našeho krásného areálu v doprovodu studentů gymnázia a kolegové z Poradenského centra pro ně chystají krátké povídání o školní zralosti a o tom, jak dětem vstup do školy co nejvíce ulehčit.

Zápis proběhne v první polovině dubna. V průběhu března Vám sdělíme konkrétní termín, kdy se na Vás a Vaše dítě budeme těšit ve škole. Před samotným zápisem bychom Vás rádi upozornili na kritéria přijetí do ZŠ Open Gate.

Na webu školy opengate.cz jsme aktualizovali kritéria pro přijetí do naší základní školy pro následující školní rok. Změny v kritériích odpovídají metodice MŠMT, kterou ministerstvo zveřejnilo na svém webu na začátku února tohoto roku. Její plné znění najdete zde. V motivační části budeme hodnotit především motivaci dítěte ve vztahu k učení, která je ohodnocena 90 body. Rozhovor bude mít pro děti motivační charakter. Zároveň mají výstupy z pohovoru doporučující charakter pro zákonné zástupce. Pozornost pedagogů bude zaměřena na komunikační dovednosti, kognitivní dovednosti, emoční a sociální zralost a obecné studijní předpoklady dítěte ke vzdělávání dle daného ŠVP a jeho schopnosti a dovednosti v daných oblastech.

Těšíme se na setkání s Vámi i Vašimi dětmi u nás ve škole.

S přáním pěkného dne

Tým ZŠ Open Gate

Marie Zicháčková