Volná místa na OG

Vzhledem k růstu počtu studentů hledáme pro gymnázium OPEN GATE nové kolegy.

Open Gate má vysokou akademickou úroveň, ve svém kurikulu zdůrazňuje rovněž sociální a globální odpovědnost. Profil studenta vyzdvihuje kultivovanost, kreativitu, samostatnost, houževnatost a schopnost inovovat.

Škola byla založena v roce 2005 a je unikátním projektem pro nadané studenty ze všech společenských vrstev, včetně těch ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jejich studium finančně podporuje formou sociálních stipendií Nadace The Kellner Family Foundation.

Open Gate patří mezi školy, kde mají studenti možnost absolvovat program mezinárodní maturity IB. Zároveň mohou studium zakončit i českou státní maturitou. Studenti a absolventi školy dosahují vynikajících výsledků na národní i mezinárodní úrovni.

Open Gate je škola s rodinnou atmosféru, vynikajícím zázemím a velkorysým prostorem pro profesní rozvoj učitelů.

Pedagogický sbor gymnázia

Učitele či učitelku IT

OPEN GATE hledá učitele nebo učitelku IT na plný úvazek, kombinace s matematikou nebo fyzikou výhodou. Nástup na konci srpna 2019.

Požadujeme:

  • pracovní nasazení odpovídající úrovni školy
  • otevřenost, flexibilitu, ochotu učit se novým věcem
  • schopnost efektivní diferenciace výuky
  • profesionalitu, inovativnost a zájem o metody aktivního vyučování

Nabízíme:

  • nadšené a nadané studenty a jejich nízký počet ve třídách
  • prostor pro inovace
  • přátelský tým podporujících kolegů
  • nadstandardní platové ohodnocení
  • špičkově vybavený kampus školy v pěkném prostředí s širokými možnostmi volnočasového vyžití

Pokud máte zájem, zašlete prosím motivační dopis a strukturovaný životopis na jobs@opengate.cz.

Výběrové řízení je tříkolové, součástí jsou psychotesty.

Asistent/ka pedagoga na osmiletém gymnáziu

OPEN GATE hledá asistenta nebo asistentku pedagoga na plný úvazek. Nástup na konci srpna 2019.

Náplň Vaší práce:

  • asistovat českým a zahraničním (anglicky mluvícím) pedagogům
  • poskytovat podporu studentům při jejich práci
  • podílet se na přípravě pomůcek a materiálů na jednotlivé vyučovací hodiny (po dohodě s učiteli)
  • spolupracovat s kolegy ve škole i na kolejích

Očekáváme od Vás

  • minimálně středoškolské vzdělání nebo maturitu a kurz Asistent pedagoga
  • otevřenost a chuť učit se novým věcem
  • pozitivní přístup, flexibilitu a ochotu na sobě pracovat a dále se vzdělávat
  • znalost angličtiny alespoň na mírně pokročilé úrovni
  • trestní bezúhonnost
  • výhodou je praxe na pozici asistenta pedagoga

Pozice vhodná pro všechny, kteří mají nadšení pro práci s mladými lidmi a které těší pomáhat jim při studiu.

Nabízíme Vám

  • plný úvazek, nástup konec srpna 2019, nebo po dohodě, smlouva na 1 rok s možností prodloužení
  • zajímavé platové ohodnocení
  • 40 dní dovolené
  • malé třídy a individuální přístup v přátelském a otevřeném prostředí známé školy
  • vysoký standard kvality výuky
  • dvojjazyčné multikulturní prostředí
  • využití knihovny, posilovny a bazénu přímo v krásném areálu školy
  • výborné stravování
  • prostor pro vlastní realizaci
  • další profesní vzdělávání, osobnostní a profesní růst

Pracoviště v Babicích u Říčan, okres Praha –východ.

Sdílíte stejné myšlenky a mohl/a byste náš tým obohatit? Napište nám strukturovaný životopis a motivační dopis na jobs@opengate.cz.

Personál studentských kolejí

OPEN GATE hledá vychovatele/vychovatelku a asistent/ku vychovatele na koleje na plný, případně poloviční úvazek.

Rádi mezi sebou přivítáme kolegu/ni, který/á je pečlivý/á, samostatný/á a bude se s námi spolupodílet na všestranném rozvoji studentů v Open Gate. Společně vytváříme tvůrčí a podnětné sociální klima, v němž mohou naši studenti osobnostně růst, vyvíjet se a dospívat.

Sdílíte stejné myšlenky a mohl/a byste náš tým obohatit?

Napište nám strukturovaný životopis a motivační dopis na pchara@opengate.cz.

Asistent/ka vychovatele

OPEN GATE hledá asistent/ku vychovatele na koleje na plný, případně poloviční úvazek dle dohody, nástup možný ihned.

  • péče o studenty nižšího gymnázia na dívčí i chlapecké koleji
  • pomoc s domácí přípravou
  • úzká spolupráce s vychovateli a učiteli
  • respektující, ale důsledný přístup k dětem
  • posilování jejich kompetencí k samostatnosti, rozvíjení pozitivních osobnostních rysů

Očekáváme od Vás:

  • SŠ, VOŠ pedagogické vzdělání, popř. akreditovaný kurz asistenta pedagoga
  • odolnost vůči stresu, vysoké pracovní nasazení
  • samostatnost, tvořivost a schopnost týmové práce
  • zdravotní a morální předpoklady
  • řidičský průkaz skupiny „B“ – aktivní řidič
  • základní znalost anglického jazyka
  • znalost práce na PC

Nabízíme Vám:

  • práci v podporujícím týmu
  • pracovní dobu polovičního úvazku po – čt 17 – 22 hod
  • pracovní dobu plného úvazku po – čt 15 – 23 hod; 1 x za měsíc pá, so, ne
  • možnost supervize
  • využití knihovny, posilovny a bazénu

Doplňující informace pro personalistu:

  • místo pracoviště: Na Návsi 5, Babice, okr. Praha - východ

  • délka pracovního poměru: na dobu neurčitou, popř. DPP
  • požadované vzdělání: SŠ/VOŠ, pouze pedagogické zaměření
  • požadované jazyky: čeština, základní znalost angličtiny

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Vychovatel/ka na kolejích

OPEN GATE hledá vychovatele/ku na plný úvazek s nástupem možným od 26. srpna 2019.

  • péče o stálou skupinu studentů na chlapecké koleji
  • práce se studenty jak individuální, tak skupinová
  • vytváření bezpečného, důvěryhodného a tvůrčího prostředí
  • rozvíjení pozitivních osobnostních rysů studentů
  • plánování a realizace volnočasových aktivit
  • dohled nad průběhem zájmových činností
  • spolupráce s kolegy na kolejích i ve škole

  • VOŠ, VŠ pedagogické vzdělání
  • respektující a důsledný přístup k dětem

  • pracovní doba po – čt 15 – 23 hod; 1 x za měsíc pá, so, ne

  • délka pracovního poměru: na dobu neurčitou
  • požadované vzdělání:  VOŠ, vysokoškolské, pedagogický směr
  • požadované jazyky: čeština, základní znalosti angličtiny

Dominika Adamová, Pavel Chára, Petr Chára