Novinky

Cena Vévody z Edinburghu již opět běží naplno

S přicházejícím jarem ožívají v OPEN GATE přípravy na každoroční vyvrcholení všech EDIE aktivit, tj. na závěrečné expedice.

Dějepisná olympiáda k nezaplacení

Tři zástupci Open Gate se v Říčanech poprali o postup do krajského kola dějepisné olympiády.

Mladý Demosthenes, soutěž pro nadějné řečníky

Řečnická soutěž Mladý Demosthenes se poprvé konala v Open Gate

Studenti primy se zúčastnili Pythagoriády

Studenti primy se v polovině ledna zúčastnili své první matematické soutěže v barvách Open Gate. Touto soutěží bylo okresní kolo Pythagoriády, které se konalo ve středu 18. ledna v budově říčanského gymnázia. Z primy se do tohoto kola – úspěšným absolvováním školního kola – kvalifikovalo celkem sedm studentů: Thea Kratochvílová, Johan Rott, Michal Svoboda, Martin Žilka, Václava Soukup, Jiří Kovář a Michal Medek. 

Krajské kolo v šachu

Šachový tým studentů OPEN GATE vyrazil na krajské kolo v šachu do Neratovic, do něhož jsme se poctivě probojoval v minulém turnaji ve Staré Boleslavi.

Základní škola Open Gate otevře brány nové školní budovy

Základní škola Open Gate otevře brány nové školní budovy

Od nového školního roku bude již plně v provozu česko-anglická základní škola Open Gate. Od 1. září otevře dvě první třídy, a po jedné třídě 2. – 5. ročníku. Celkem bude základní školu Open Gate navštěvovat 108 žáků o jejichž vzdělávání a výchovu se bude starat 15 učitelů a vychovatelů.

Novinky z Maths Challenge

Tento školní rok byl z hlediska mezinárodních soutěží pro studenty matematiky na OPEN GATE nejúspěšnějším v historii. Šest studentů se zúčastnilo Intermediate Mathematical Challenge, soutěže, která je organizována z Velké Británie.

Předávání Zlatého certifikátu Ceny vévody z Edinburghu

Předávání Zlatého certifikátu Ceny vévody z Edinburghu

Britská velvyslankyně Její Excelence J. E. Sian MacLeod předala studentům OG zlaté certifikáty EDIEho.

Skvělé úspěchy v testu čtenářské gramotnosti

Naše škola se společně s mnoha dalšími ve Středočeském kraji zúčastnila projektu Eskalátor, jehož součástí je test čtenářské gramotnosti. Naši studenti se tohoto testování účastnili už poněkolikáté, vždy se skvělými výsledky.

Sloučení rodinných nadací Renáty a Petra Kellnerových bylo dokončeno

Sloučení rodinných nadací Renáty a Petra Kellnerových bylo dokončeno

Na konci května byla dokončena fúze Nadace Educa a Nadace The Kellner Family Foundation. Členové správních rad obou nadací se dohodli na sjednocení všech aktivit pod Nadaci The Kellner Family Foundation, která se i nadále bude věnovat především projektům z oblasti vzdělávání.

Finále Debatní ligy v Poslanecké sněmovně

Na přelomu dubna a května probíhalo v Poslanecké sněmovně finále Debatní ligy. Do něj se kvalifikovaly čtyři "naše" týmy - dva z těchto týmů tvořili pouze studenti Open Gate, dva byly smíšené s převahou studentů osmiletého gymnázia Open Gate.

Debatní tým Open Gate vítězem národní soutěže Debatní liga  v české i anglické části

Debatní tým Open Gate vítězem národní soutěže Debatní liga v české i anglické části

V závěrečném finále Debatní ligy v Poslanecké sněmovně zvítězil tým Open Gate „Iterum Sequimur“, ve složení Václav Soukup, Šimon Podhajský, Tereza Janková z gymnázia Open Gate a Lenka Habětínová z pražského Gymnázia nad Alejí.

Jak to u nás žije