Hanlon Rowena

vedoucí oddělení umění a kultury; učitelka dramatu a tance

E-mail: hanlon@opengate.cz
Telefon:

Rowena je mezinárodní pedagožka múzických umění a angličtiny jako druhého jazyka, jejíž pedagogická kariéra trvá již dvacet let a probíhá na čtyřech kontinentech (Čína, Kolumbie, Egypt, Rusko, Velká Británie; v České republice působí prvním rokem). Rowena pochází z Velké Británie a původně se věnovala kariéře profesionální tanečnice, choreografky a herečky, než se rozhodla pro stabilnější kariéru učitelky. Absolvovala několik školení IBDP a MYP jako učitelka dramatické výchovy a ToK a je examinátorkou pro IBDP Theatre. Mezi její další akademické zájmy patří výuka v přírodě, textil a technologie designu pro divadelní instalace a site-specific představení. 

Vzdělání

2014 | MA Education, Liverpool Hope University (Pass)

2012 | Výuka angličtiny jako cizího jazyka (TEFL), Salford University

2011 | Post Graduate Certificate of Education (PGCE), Performing Arts, Liverpool Hope University (Distinction)

2010 | BA (Hons) Dance studies: Community and Education, Liverpool John Moore’s University (First Class)

1995 | Vysokoškolský diplom MDDC Liverpool

1995 | Associate Diploma – Imperial Society for Teachers of Dance – Modern Theatre Dance Faculty

1995 | Associate Diploma – Imperial Society for Teachers of Dance – Ballroom Branch

1995 | Solo acting Diploma – Guildhall School of Music and Drama (GSMD), Liverpool

Praxe

Rowena má za sebou mnoho rozmanitých zkušeností s výukou žáků od tří let až po absolventy středních škol a realizovala umělecké programy v řadě škol, aby zajistila, že výsledky a pokrok jsou vždy dostupné všem žákům ve škole i mimo ni. Má dobré výsledky v pomoci studentům dosáhnout jejich plného potenciálu v Cambridge IGCSE Drama, A Level Theatre and Performing Arts, IBDP Theatre, Tok a Extended Essays. Využívá dramatické dovednosti, aby pomohla studentům k větší výřečnosti a sebejistotě při veřejném vystupování a prezentačních dovednostech. S přístupem "can-do" se účastní profesního rozvoje, aby si udržovala své umělecké dovednosti čerstvé a lépe sloužila každému dítěti s holistickým přístupem, přičemž do svých rolí třídního učitele zahrnuje osobní zdraví a akademickou podporu.

Koníčky

Rowena, která chce vést vyvážený život, ráda píše, chodí, medituje, zpívá, cvičí jógu, vaří, šije, maluje, tesaří a váže uzly (makramé dekorace) a je otevřená novým koníčkům, jako je běh na lyžích, kempování v divočině a hledání potravy, digitální animace a samozřejmě český jazyk.