Janecka Clara

vedoucí anglického oddělení a učitelka angličtiny na ZŠ

E-mail: janecka@opengate.cz
Telefon: +420 702 190 415

Clara pochází z Kanady. Zatímco letní období trávila plavbami po řece Ottawě, v zimě lyžovala v Laurentinském pohoří. V roce 2015 se přestěhovala do Prahy, kde se věnuje též své celoživotní radosti – učení. Po mnoha hodinách plných radosti při práci s dětmi ve třídě se rozhodla pokračovat ve svém vlastním vzdělávání a v současné době se věnuje dalšímu studiu výuky angličtiny pro cizince na Trinity College.

Vzdělání

2019, Trinity College, Licence Trinity Diploma – výuka angličtiny pro cizince

2015, TEFL Worldwide Prague, výuka angličtiny jako cizího jazyka

2003-2008, Carleton University, bakalář veřejných záležitostí a řízení politiky s vedlejší ekonomikou

Praxe

Clara poprvé začala učit ve svých šestnácti letech. Posléze na univerzitě pokračovala ve výuce jako asistentka na částečný úvazek. V roce 2015 se rozhodla, že se učení bude věnovat naplno. Po dokončení certifikátu TEFL strávila 3 roky výukou angličtiny v anglické školce Happy Hippos, později 2 roky učila žáky 2. stupně ZŠ. Je absolventkou různých seminářů a kurzů (Čtením a psaním ke kritickému myšlení či Klima a dynamika ve třídě). V roce 2020 představila svůj první workshop s názvem “Anglicky a česky od první třídy” na konferenci Společně pro úspěch našich škol pořádané MAP Říčany

Koníčky

Ve svém volném čase Clara ráda tráví čas venku. Je aktivní turistka a miluje táboření na krásných a odlehlých místech. V zimě je často na svahu a většinu svého volného času tráví snowboardingem. Miluje vaření, zejména regionální jídla, která objevila při cestování po světě.