Lemis Raechel

učitelka angličtiny na ZŠ

E-mail: lemis@opengate.cz
Telefon: +420 607 280 338

Raechel je ze Spojených států amerických. V dětství žila na východním i západním pobřeží. Na univerzitě se rozhodla pokračovat v cestování po státech, když se přestěhovala na Středozápad a poté zpět do hlavního města státu, Washingtonu D.C. V roce 2016 se konečně rozhodla poprvé cestovat mezikontinentálně, kdy se přestěhovala do Prahy. Po roce pobytu se Raechel zamilovala do České republiky a do učitelské kariéry. Jako učitelka na základní škole se Raechel věnuje navazování kontaktů se svými žáky prostřednictvím dětské literatury. 

Vzdělání

2023 (předpokládané dokončení) – Masarykova Univerzita, Master’s degree – Lower Secondary School English Language Teacher Training program

2016 – Hello Academy, Teaching English as a Second Language

Gallaudet University, MA in Linguistics: focus on language acquisition

2014 – Saint Catherine University, BA in American Sign Language/ Linguistics

Praxe

Raechel začala pracovat jako vychovatelka během svého postgraduálního studia v roce 2014. Pracovala s neslyšícími a nedoslýchavými osobami jako lektorka angličtiny. Během této doby pracovala především se zahraničními studenty, což v ní podnítilo zájem o práci učitelky ESL. Po ukončení studia se přestěhovala do Prahy a začala pracovat jako učitelka angličtiny. Od roku 2017 se Raechel věnuje výhradně výuce na základních školách. Posledních pět let pracovala se třídami 1.-5. ročníku. Od roku 2021 se Raechel rozhodla pokračovat ve vzdělávání na Masarykově univerzitě a zaměřila se na studium využití dětské literatury pro navázání kontaktu se studenty cizích jazyků. 

Koníčky

Raechel je mámou tří rozkošných chlupatých koček a jednoho psa. O víkendech ráda vyráží s manželem a psem za dobrodružstvím na nová místa.  Když je doma, můžete ji často najít, jak tvoří na svém Cricutu, jak je zabořená do knihy a/nebo pije lahodné latté.