Marečková Alena

učitelka hudební výchovy

E-mail: mareckova@opengate.cz
Telefon: +420 607 300 506

Alena byla obklopena hudbou již od útlého dětství. Prvními hudebními krůčky ji provázel její děda, jazzový multiinstrumentalista, který se pro ni stal velkým hudebním vzorem. Ve třech letech se začala věnovat zpěvu, o pár let později hře na klavír, která se pro ni stala nakonec její studijní a profesní prioritou. Po absolvování všeobecného gymnázia se proto rozhodla pro studium konzervatoře, zaměřené na klasickou a jazzovou hudbu. Na své učitelské profesi si nejvíce cení spolupráce se svými studenty, kteří jsou pro ni velikou životní inspirací. Jejím hlavním cílem ve výuce je vést žáky k lásce k hudbě, k jejich vlastním hudebním objevům a poznáním.

Vzdělání

2009 - 2013 | Navazující magisterské studium, Učitelství pro střední školy, obor Hudební výchova – nástroj, Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta

2006 - 2009 | Bakalářské studium, Specializace v pedagogice, obor Hudební výchova – nástroj, Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta

2004 - 2006 | Vyšší odborná škola Jaroslava Ježka v Praze, obor Hudba, zaměření klavír

2000 - 2004 | Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, obor Hudba, zaměření klavír

Praxe

Na škole Open Gate působí od roku 2008, nejprve jako učitelka hry na klavír, v posledních letech vyučuje hudební výchovu na gymnáziu. Kromě toho je členkou pedagogického sboru ZUŠ Josefa Lady ve Velkých Popovicích, kde ke hře na klavír vede jak děti, tak dospělé.

Koníčky

Mezi její největší koníčky patří čas strávený s rodinou, podnikání společných výletů a cestování. Má dvě malé dcery, se kterými ráda tráví čas péčí o zahradu. Miluje hudbu a vše s ní spojené, návštěvu koncertů a divadel. Zajímá se o design a architekturu, kde hledá propojení s jinými uměleckými směry a obory.